`
شمانیوز
شما نیوز

یارانه | یارانه کمک معیشتی جدید |

شرط برداشت یارانه واریزی اعلام شد

یارانه کمک معیشتی جدید این روزها غوغایی به پا کرده است. تعدادی معترض مبلغ دریافتی و دهک‌بندی و عده‌ای جامانده یارانه جدید و چشم انتظار تصمیمات مسئولین هستند. توضیحات وزیر کار در این رابطه را بخوانید.

یارانه کمک معیشتی جدید با هدف قطع اتصال رانت و شبکه قاچاق به دستیابی ارز ۴۲۰۰ تومانی توسط دولت سیزدهم به حساب سرپرستان خانوار پرداخت شد. واریز یارانه ۴۰۰ هزار تومانی برای سه دهک ابتدایی و مابقی دهک ها یارانه ۳۰۰ هزار تومانی و حذف دهک دهم در راستای طرح اصلاح یارانه‌ها انجام گردید. البته طبق اعلام مسئولین به زودی یارانه‌ها جای خود را به کالابرگ الکترونیکی خواهند داد تا مردم بتوانند مستقیما از یارانه اختصاصی بهره‌مند شوند.

به گزارش شمانیوز، یارانه جبرانی که به جای اختصاص یارانه به کالاهای اساسی در طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها به حساب سرپرستان خانوار ۹ دهک پرداخت شد، عده ای را معترض مبلغ دریافتی و عده ای را معترض حذف و جامانده از دریافت یارانه‌ها کرد. بر همین اساس و با هدف شفافیت موضوع وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیحاتی را درباره واریز کمک معیشتی برای جاماندگان یارانه و شرط برداشت یارانه واریزی ارائه داد.

حجت‌اله عبدالملکی در گفت‌وگوی تلویزیونی افزود: پیرو دستور رئیس جمهور، آمار و کدملی همه افرادی که تا فروردین ماه یارانه دریافت می کردند اما به خاطر قرار گرفتن در دهک دهم یارانه آنها حذف شده بود و درخواست بررسی داده بودند، لیست آنها در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار گرفت تا کمک معیشت واریز شود.

وی ادامه داد: سازمان هدفمندی یارانه ها کمک معیشت خانوارهایی که اعتراض داشته اند را واریز می کند اما این مبلغ مسدود خواهد بود تا بررسی نهایی وضعیت نهایی دهک بندی صورت گیرد.

عبدالملکی افزود: تا زمانی که استحقاق این افراد تایید شود مبلغ مسدود می ماند و در صورت قرار گرفتن در دهک اول تا نهم این مبلغ آزاد و قابل برداشت می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اعتراض دهک‌بندی ها در حال بررسی است، گفت: بانک های اطلاعاتی متعددی داریم که باید وضعیت اقتصادی مجدد بررسی شود در این زمینه فرصتی نیاز بود که رئیس جمهور ظرف یک ماه از ما خواستند تا موارد رسیدگی شود.

وی بیان داشت: در همین راستا تعامل با کسانی که اعتراض به دهک بندی یارانه ای داشتند صورت می گیرد و پیامک برای سرپرست خانوار ارسال می شود تا مجدد به سایت مراجعه و صورت شناسنامه اقتصادی را مشاهده کنند، و اگر نیاز به اعتراض بود، ثبت کنند در نهایت جمع بندی می شود که جزو دهک بندی هستند.

عبدالملکی خاطر نشان کرد: افرادی که به دهک بندی ها اعتراض دارند، از طریق تماس با شماره های ۶۳۶۹ و ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ اقدام یا با مراجعه به آدرس hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها