`
شمانیوز
شما نیوز

قطعات خودرو ایرانی

مبادله قطعات خودرو ساخت داخل با فولاد روسیه

پرس تی وی اعلام کرد که وزیر صمت گفته ممکن است ایران قطعات فولادی از روسیه وارد کند و در مقابل توربین گازی و قطعات خودرو تحویل دهد.

به گزارش شمانیوز، شبکه تلویزیونی پرس تی وی به نقل از سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران اطلاع داد که ممکن است ایران و روسیه تجارت تهاتری را انجام دهند تا تهران فولاد روسیه را وارد کند و در مقابل به مسکو قطعات خودرو و توربین های گاز تحویل دهد.

خاطرنشان می شود وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در حاشیه نشست کمیسیون دائمی همکاری‌های تجاری و اقتصادی دوجانبه گفت: دو کشور توافق کردند که مبادلات پایاپای برای برخی از اقلام کالاها از جمله برای فولاد روسیه انجام دهند. به گفته وی، ایران نیاز به واردات مواد اولیه برای بخش‌های متالورژی و معدن دارد. فاطمی امین تاکید کرد: تهران برای تامین نیاز داخلی به روی، سرب و آلومینیوم نیز نیاز دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران افزود که کشورش در ازای محصولات فولادی روسیه می تواند قطعات خودرو و توربین گاز صادر کند. وی در پایان گفت: برخی از شرکت‌های ایرانی قبلاً قراردادهایی را برای تامین و تعمیر توربین‌های گازی برای نیروگاه‌های روسیه امضا کرده‌اند.

الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه پیش از این وارد ایران شده و در همایش تجاری دو کشور شرکت کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها