`
شمانیوز
شما نیوز

نتایج قرعه‌کشی خودرو

نتایج قرعه‌کشی خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

دیروز قرعه‌کشی اولین دوره فروش خودرو در سامانه انجام و نتایج اولین قرعه‌کشی سامانه یکپارچه فروش خودرو، امروز ۱۰ خرداد اعلام می‌شود.

به گزارش شمانیوز، روز گذشته، قرعه کشی اولین طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه انجام شد. اسامی کسانی که خودرو به آنها تعلق می‌گیرد در اختیار خودروسازان قرار خواهد گرفت و فرایند واریز وجه و تحویل از سوی خودروسازان انجام خواهد شد.

نتایج قرعه کشی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو امروز ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ اعلام و برندگان فروش فوق العاده و پیش فروش محصولات ایران خودرو، سایپا، بهمن موتور، کرمان موتور و مدیران خودرو مشخص شد.

ورود به سامانه یکپارچه ثبت نام خودرو از طریق آدرس اینترنتی sale.iranecar.com امکان پذیر است.

مجموع ظرفیت درنظر گرفته‌شده در خودروهای عرضه‌شده توسط خودروسازان در سامانه یکپارچه تخصیص برای این دوره ۱۷۶۹۱۱ خودرو بود که در قالب ۱۱۵ طرح فروش متنوع (فروش فوری، فوق‌العاده، پیش‌فروشهای کمتر از یک سال و مشارکت در تولید) عرضه گردید.

دنیای اقتصاد نوشت: حدود ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در طرح عادی و ۳۰۰ هزار نفر در طرح حمایت از خانواده شرکت کردند که ۱۴۵ هزار مادر از این تعداد واجد شرایط بودند.

در این قرعه کشی بیش از چهار میلیون درخواست در آن ثبت و ۱۷۷هزار دستگاه محصول مختلف عرضه شده است و شانس هر مادر برای برنده شدن یک به ۶/ ۱ است و  پیش بینی شده است که شانس برنده شدن افراد عادی یک به ۴۴ است.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: ۱۷۶هزار و ۹۱۱ خودرو در دور نخست قرعه‌کشی از طریق سامانه متمرکز عرضه شده است.

عبدالله توکلی لاهیجانی همچنین گفت: در این دوره ۴ میلیون و ۱۷۵‌ هزار و ۳۵۲ نفر ثبت‌نام کردند که ۳ میلیون و ۸۸۷‌ هزار و ۳۰۱ نفر در طرح عادی و ۲۹۷‌ هزار نفر در طرح حمایت از خانواده ثبت‌نام کرده‌اند. وی ادامه داد: بعد از استعلام، مشخص شد ۱۴۵‌ هزار نفر از مادران، واجد شرایط بوده‌اند.

این درحالی است که وزارت صمت وعده داده بود که در هر طرح فروش، ۲۰۰ تا ۳۰۰‌ هزار محصول عرضه می‌شود؛ با این حال حدود ۲۳ هزار خودرو کمتر در این طرح عرضه شدند.

در گذشته، چیزی حدود شش‌میلیون نفر برای چند‌هزار دستگاه خودرو (معمولا کمتر از ۲۰‌ هزار دستگاه) ثبت‌نام می‌کردند، بنابراین شانس برنده شدن بسیار پایین و برای این آمار، یک به ۳۰۰ بود. حالا اما با توجه به تقاضای بالغ بر چهار‌میلیون‌نفری و عرضه ۱۷۷‌هزاردستگاهی، شانس برنده شدن در طرح‌های فروش خودرو یک به ۲۳ شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها