`
شمانیوز
شما نیوز

قیمت مرغ

قیمت مرغ پنجشنبه 9 تیر | مرغ ارزان شد

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی نوشت: در حالی که قیمت مرغ در روز‌های گذشته تا ۶۴ هزار تومان افزایش یافته بود دوباره کاهش یافت و اکنون در بازار به ۵۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش شمانیوز: مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی اظهار داشت: قیمت هرکیلوگرم مرغ در روز‌های گذشته با افزایش قیمت به نرخ مصوب ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان خود رسید، اما اکنون دوباره قیمت آن کاهش یافته و حدود ۵۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم مرغ در برخی واحد‌های صنفی حتی تا ۶۴ هزار تومان نیز افزایش یافت که به دلیل گران فروشی و گران خرید مرغ است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی ادامه داد: مرغداران برای اینکه بتوانند مرغ را بالاتر بفروشند در برخی از روز‌ها از عرضه مرغ خود به بازار می‌کاهند تا قیمت این محصول افزایش یابد.

وی تصریح کرد: در صورتی که مرغداران به حال خود رها شوند هر کیلوگرم مرغ را به ۱۰۰ هزار تومان نیز می‌رسانند، اما با توجه به کشش فعلی بازار امکان فروش بالاتر ندارند.

وی اظهار داشت: بر واحدی‌های صنفی سطح شهر برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها نظارت می‌شود، اما بر خود واحد‌های صنفی نظارتی نمی‌شود و به همین منظور مرغ در مقاطعی این محصول را به قیمت بالاتری به دست واحد‌های صنفی برای فروش می‌رسانند که در نتیجه این محصول با قیمت بالاتری نیز به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد.

یوسف خانی گفت: به جای جریمه واحد‌های صنفی در زمان افزایش قیمت مرغ باید مرغداری‌ها را جریمه کنند، زیرا مرغ فروشی‌ها نقشی در افزایش قیمت‌ها ندارند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها