`
شمانیوز
شما نیوز

سخنگوی قوه قضاییه در اولین نشست خبری:

پرداختن به ظلم‌ها در زمینه حقوق بشر، سند افتخارم است

سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به روند دادگاه حمید نوری، گفت: برایم سند افتخار است که در اولین نشست خبری به ظلم هایی که در زمینه حقوق بشر شده پرداختم.

به گزارش شمانیوز، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در اولین نشست خبری خود اظهار داشت: برایم سند افتخار است که در اولین نشست خبری به ظلم هایی که در زمینه حقوق بشر شده پرداختم و خصوصا در رابطه با حمید نوری مطالبی را ابراز کردم. مگر دستگاه قضایی و قاضی فصل‌الخطاب نیست. یکی از افتخاراتمان این است که قاضی مستقل است.

مسعود ستایشی در پاسخ به سوالی در رابطه با دادگاه حمید نوری گفت: برایم سند افتخار است که در اولین نشست خبری به ظلم‌هایی که در زمینه حقوق بشر شده پرداختم. سند افتخار است که در این زمینه مطالب را ابراز کردم خصوصا در رابطه با حمید نوری.

سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به وضعیت جسمانی حمید نوری در زندان‌ سوئد، تصریح کرد: دوسال و ۸ ماه آقای نوری به صورت مدام انفرادی بوده است. آیا این حقوق بشر است؟ وضعیت بینایی‌اش نگران کننده است و باید به چشم پزشک رجوع کند ولی منع شده است و قاضی پرونده در آخرین جلسه دادگاه گفته که همه محدودیت‌ها لغو می‌شود ولی نه تنها لغو نشده بلکه تشدید شده است.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی و قاضی فصل‌الخطاب است، افزود: یکی از افتخاراتمان این است که قاضی مستقل است. خانواده نوری اخیرا به سوئد سفر کرده‌اند اما باز هم به آنها اجازه ملاقات نمی‌دهند و حتی وکلایی که او آنجا دارد ارتباط حداقلی با نوری دارند و اعمال محدودیت‌ها علیه حمید نوری ذیل نظر سازمان زندان‌های سوئد انجام می‌شود و این سازمان باید به تکالیف خود عمل کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها