`
شمانیوز
شما نیوز

یارانه تیرماه

جزئیات و زمان واریز یارانه تیرماه اعلام شد | یارانه جاماندگان، قابل برداشت می‌شود؟

آخرین جزئیات به همراه زمان واریز یارانه تیرماه 1401 توسط دولت اعلام شد.

به گزارش شمانیوز، پس از روزها انتظار و گمانه‌زنی‌های متعدد برای زمان واریز یارانه تیر 1401، بالاخره دولت جزئیات پرداخت یارانه کمک‌معیشتی تیرماه به همراه زمان واریز آن را اعلام کرد. یارانه تیرماه به چه کسانی تعلق می گیرد؟ یارانه تیر 1401 در چه روزی واریز می‌گردد؟ تکلیف رفع مسدودی مبالغ جاماندگان یارانه تیر ۱۴۰۱  چه می‌شود؟

آن‌طور که پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرده است؛ یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی، روز ۲۱ تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. 

این در حالی است که معمولا یارانه‌ها در ساعت ۲۴ روز بیستم هر ماه واریز می‌شود ولی بعد از خبرهایی که در این رابطه منتشر شد، سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرد که این زمان تغییر کرده و اطلاع رسانی خواهد شد.

علاوه بر افرادی که کمک معیشتی نقدی دولت را دریافت نکرده‌اند، بخشی از مردم هم به دهک درآمدی که در آن قرار دارند اعتراض کرده‌اند. یعنی افرادی که یارانه ۳۰۰ هزار تومانی گرفته و جزو دهک چهارم تا نهم محسوب شده‌اند اعتراض کرده‌اند که دهک درآمدی آنها بین دهک اول تا سوم است.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد هنوز نتیجه اعتراض این گروه مشخص نشده است.

به گفته سازمان هدفمندی یارانه‌ها دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جاماندگان به عدم دریافت کمک معیشتی دولت اعتراض کرده بودند که ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد دریافت یارانه شناخته شده‌اند و ۳۰۰ نفر از این لیست خط خورده و جزو دهک دهم محسوب شده‌اند.

بر این اساس، نهایتا بعد از یک ماه که از واریز یارانه جاماندگان می‌گذرد، بالاخره اعلام شد که لیست جاماندگان یارانه هم در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نهایی شده و یارانه این گروه از جاماندگان هم قابل برداشت می‌شود. 

پرداخت یارانه نقدی از اردیبهشت امسال و به دنبال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالای اساسی با رویه جدید و مبلغ ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان به تناسب دهک‌بندی صورت گرفته برای ۹ دهک پرداخت می‌شود؛ به‌طوری که برای سه دهک اول به ازای هر نفر ۴۰۰ هزار و مابقی دهک‌ها ۳۰۰ هزار تومان است.

یارانه تیرماه، سومین مرحله از پرداخت یارانه جدید است که طبق اعلام اولیه، حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان در ماه هزینه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

    این خبر را از دست ندهید
    دیگر رسانه ها