`
شمانیوز
شما نیوز

مسکن ملی

خبر خوش برای خریداران خانه | تحویل مسکن ملی آغاز شد | قیمت خانه کاهش پیدا می‌کند

​ وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان شهریور امسال، 100 هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن، به بهره‌برداری می‌رسد و فقط منتظر انشعاب آب و برق برای آنها هستیم.

طرح مسکن ملی برای تکمیل کردن طرح قبلی (طرح مسکن مهر) است که درطی چند مرحله اجرا شد. از زمان شروع طرح مسکن ملی باعث نشده که قیمت مسکن و اجاره بها کاهش پیدا کند. به عقیده کارشناسان طرح مسکن ملی در تعادل قیمت مسکن تاثیر پررنگی دارد. هدف مسکن ملی کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن، است. در ادامه به آخرین خبر از طرح  مسکن ملی  می پردازیم.

وی گفت: امسال برای اربعین بلیت چارتری به هیچ وجه نخواهیم داشت و کسانی هم که از قبل اقدام به چارتر کرده‌اند در ایام اربعین پذیرفته نیست و قیمت‌ها هم طبق قیمت‌های جاری کنونی است.

وزیر راه  و شهرسازی همچنین گفت:‌ دلاری شدن نرخ بلیت برای اتباع خارجی ممنوع است، البته در دفاتر فروش بلیت هواپیما که در خارج از کشور است، نرخ دلار آزاد است.

قاسمی در مورد تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن گفت:‌ تا پایان شهریور امسال 100 هزار واحد مسکونی تحویل مردم خواهد شد که پیشرفت فیزیکی آنها حدود 98 تا 99 درصد است و فعلاً منتظر انشعاب آب و برق برای آنها هستیم و هر ماه تعدادی از مسکن‌های آماده شده آماده بهره‌برداری و تحویل می‌شود.

وی در مورد اینکه آیا مسکن‌های تحویل داده شده در قالب همان پروژه مسکن ملی دولت قبل است؟ گفت:‌ در دولت قبل پیشرفت مسکن ملی 8 تا 10 درصد بود که ما تحویل گرفتیم، اما اکنون در قالب نهضت ملی ملی مسکن بین 98 تا 99 درصد پیشرفت داشته که در شهریور ماه 100 هزار واحد از این مسکن‌ها آماده بهره‌برداری می‌شود.

وزیر راه  و شهرسازی همچنین در مورد وام 700 میلیونی مسکن گفت:‌ هنوز این مقدار وام تصویب نشده است.

قاسمی در مورد منابع صندوق مسکن گفت:‌ 30 هزار میلیارد تومان از منابع بودجه از طریق صندوق توسعه ملی پرداخت خواهد شد همچنین خط اعتباری مسکن مهر ناشی از برگشت اقساط تسهیلات به میزان 50 هزار میلیارد تومان برای تکمیل مسکن در نظر گرفته خواهد شد.

در حال حاضر یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکونی با تجمیع واحدهای نیمه‌کاره باقی‌مانده از طرح مسکن مهر و طرح اقدام ملی دولت قبل، در دست اجرا است و تا شهریور امسال ۱۰۰ هزار واحد آن تحویل مردم خواهد شد.

در حال حاضر یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکونی با تجمیع واحدهای نیمه‌کاره باقی‌مانده از طرح مسکن مهر و طرح اقدام ملی دولت قبل، در دست اجرا است و تا شهریور امسال ۱۰۰ هزار واحد آن تحویل مردم خواهد شد.

 بررسی‌های آماری از بخش حمل و نقل و همچنین نهضت ملی مسکن،‌ حاکی از رشد آمارهای ترانزیت عبوری از کشور و برنامه دولت برای اجرای به موقع نهضت ملی مسکن ‌است.

* رشد  ۳۲ درصدی ترانزیت عبوری از کشور در فصل بهار

در سه ماه نخست امسال سه میلیون و ۶۷۴ هزار تن کالای خارجی از مسیر ایران عبور کرده که نسبت به بهار سال قبل، با رشد ۳۲ درصدی همراه بوده است.

میزان ترانزیت توسط بخش جاده‌ای در ۲ ماهه سال‌ جاری ۵۰ درصد افزایش داشته است.

در بخش ریلی و در زمینه جابه‌جایی مسافر شاهد ۶۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.

* رشد ۸۱ درصدی پروازهای عبوری از فضای کشور در ۲ ماه اول سال

در حوزه هوایی نیز، تعداد نشست و برخاست در پروازهای داخلی و بین‌المللی در ۲ ماهه سال جاری به ‌ترتیب ۱ درصد و ۱۸۳ درصد افزایش داشته است.

به لحاظ میزان اعزام و پذیرش مسافر در پروازهای داخلی و بین المللی هم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۵۱ درصد و ۳۷۸ درصد رشد را داشته‌ایم.

تعداد پروازهای عبوری از فراز کشور هم در ۲ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸۱ درصد افزایش داشته است.

* رشد ۱۵۳ درصدی تعداد مسافر ورودی و خروجی از بنادر در ۲ ماهه سال جاری

به لحاظ جابه‌جایی مسافر (ورودی- خروجی)، تعداد مسافر ورودی و خروجی از بنادر در ۲ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۵۳ درصد افزایش داشته است.

* یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکن در دست ساخت/ تحویل ۱۰۰ هزار واحد تا شهریور امسال به مردم‌

طبق برنامه دولت ساخت ۴ میلیون واحد در دو مرحله و طی ۴ سال انجام می‌شود که به‌زودی آغاز ساخت ۲ میلیون واحد مرحله اول، تکمیل می‌شود.

تاکنون حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که حدود یک میلیون نفر از آنها حائز شرایط نبودند اما مابقی قطعا کسانی هستند که دولت برای آنها مسکن می‌سازد.

امروز یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکونی (با تجمیع واحدهای نیمه‌کاره باقی‌مانده از طرح مسکن مهر و طرح اقدام ملی دولت قبل) در دست اجرا است و تا شهریورماه امسال ۱۰۰ هزار واحد آن تحویل خواهد شد.

* ثبت ۷۰ درصد زمین‌های مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن‌ در بانک زمین

نزدیک به ۷۰ درصد زمین‌های مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن (از کل ۴ میلیون) در بانک زمین ثبت شده است و آماده بارگزاری است. بقیه زمین‌های مورد نیاز هم در دست بررسی است. برنامه این است که زمین مورد نیاز برای ۴ میلیون مسکن به‌زودی تعیین تکلیف شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها