`
شمانیوز
شما نیوز

توافق ایران و آمریکا | دستیابی به توافق در برجام

توافق ایران و آمریکا انجام شد؟ | شرط ایران برای توافق نهایی در وین

خبرگزاری فرانسه از قول دیپلمات ارشد اروپایی مدعی شد که بعضی موانع باقی مانده در مذاکرات احیای برجام برطرف شد.

به گزارش شمانیوز، بنا بر ادعای خبرگزاری فرانسه، دیپلمات ارشد اروپایی از برطرف شدن بعضی موانع باقی مانده در مذاکرات خبر داد و گفت: تضمین‌ های قابل توجه در رابطه با درخواست ایران مبنی بر عدم خروج مجدد آمریکا از توافق هسته‌ای بدست آمد. ایران از محتوای پیش‌نویس تهیه شده راضی است.

همزمان آمریکا معتقد است مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام تا حد زیادی کامل شده و فرصت برای رسیدن به یک توافق بسیار کوتاه است. جان کربی از سخنگویان کاخ سفید گفت: آمریکا از ایران می‌خواهد تا پیشنهاد‌های ارایه شده به این کشور را برای بازگشت به برجام بپذیرد.

توافق وین نباید امضا شود!

امیرحسین ثابتی مجری صداوسیما در صفحه خود در شبکه اجتماعی توییتر، نوشت: غرب همان پیش‌نویس ۶ ماه قبل که بسیاری از تحریم‌ها باقی می‌ماند را روی میز گذاشته و گفته فقط ۷۲ ساعت برای احیای برجام فرصت هست! نباید این توافق ضعیف امضا شود تا مشخص شود این غرب است که برای تعادل بازار نفت به توافق نیاز دارد نه ایران. وگرنه «نقطه ماکسیمم» تاثیر تحریم بر ایران تمام شده.

توافق نباید امضاء شود

شرط ایران برای توافق نهایی در وین 

بر همین اساس، معاون امور سیاسی دفتر رییس جمهور با بیان نقل قولی از رئیسی شرط ایران را برای توافق در مذاکرات هسته‌ایی را اعلام کرد. محمد جمشیدی معاون امور سیاسی دفتر رییس جمهور واپسین ساعات جمعه شب اعلام کرد: در تمامی گفت و گوهای تلفنی آیت الله سید ابراهیم رییسی با روسای جمهور فرانسه روسیه و چین موضع قاطع رییس جمهور این بود فقط زمانی که ادعاهای پادمانی حل و فصل و بسته شود، توافق نهایی قابل دست یافتن است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

    این خبر را از دست ندهید
    دیگر رسانه ها