`
شمانیوز
شما نیوز

پریا شهریاری | بیوگرافی پریا شهریاری | پریا شهریاری فیفا

پریا شهریاری اولین زن ایرانی در فیفا | بیوگرافی پریا شهریاری | پریا شهریاری کیست؟

پریا شهریاری دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت ورزشی و همچنین اولین و تنها مدرس ایرانی دوره های مدیریت فیفا نیز بشمار می رود.

پریا شهریاری از سال ۱۳۹۱ رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی ایران است. پریا شهریاری پس از ریاست دپارتمان با مارکو اکتاویو سرمربی برزیلی جهت حضور در ایران وارد مذاکره شد و روند موفقیت های فوتبال ساحلی ایران پس از حضور شهریاری در راس این رشته در ایران آغاز شد. وی دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت ورزشی و همچنین اولین و تنها مدرس ایرانی دوره های مدیریت فیفا نیز بشمار می رود.

از دیگر فعالیت های شهریاری نظارت مسابقات بین المللی فوتبال و فوتسال کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و فدراسیون جهانی فوتبال (FIFA) است.از مهمترین مسابقاتی که وی نظارت آنها را برعهده داشته می توان به دیدار فینال مسابقات فوتبال جام ملتهای بانوان آسیا در سال ۲۰۱۸ و دیدار فینال فوتسال المپیک جهانی جوانان در رده بانوان و دیدار رده بندی فوتسال المپیک جهانی جوانان آقایان به میزبانی بوئنوس آیرس آرزژانتین در سال ۲۰۱۸ اشاره کرد.

پریا شهریاری

پریا شهریاری، رئیس کمیته فوتبال ساحلی که با ۳۴ سال سن این سمت را داراست؛ در مورد نحوه شروع به کارش گفت:

من حدود ۱۶ سال است که در فدراسیون فوتبال مشغول به کار هستم. بعد از اینکه پیش دانشگاهی را تمام کردم؛ به دلیل علاقه زیادی که به کار داشتم؛ پرس و جو کردم که کار مناسبی پیدا کنم و متوجه شدم فدراسیون فوتبال نیرو جذب می کند. بعد از مصاحبه و امتحان استخدام شدم. وی درخصوص کسب عنوان قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی در جام بین قاره ای امارات اظهار کرد:

تیم هایی که با ایران همگروه بودند مثل تاهیتی و روسیه جز قدرتهای دنیا هستند. تیم ملی در مرحله گروهی مقابل آنها بازی زیبایی را به نمایش گذاشت و در مجموع در ۵ دیدار ۵ پیروزی کسب کرد. این عملکرد با حضور جوانانی بود که برای اولین بار در رویدادی بین المللی حضور داشتند و بعد از ۱۲ سال جوانگرایی در فوتبال ساحلی با موفقیت همراه بود. همچنین محمد مرادی با ۲۲ سال سن به عنوان پدیده جوان سال معرفی شد و حمید بهزادپور به عنوان بهترین دروازه بان جام بین قاره ای این دوره لقب گرفت.

مصاحبه پریا شهریاری 

پریا شهریاری

من ناظر فیفا هستم. در مسابقات المپیک جوانان آرژانتین در فوتبال ناظر مسابقات بودم و به عنوان بهترین ناظر فینال مسابقات را نظارت کردم. به عنوان مدرس فیفا در بحث مدیریت ورزشی تدریس می کنم و فوق لیسانس مدیریت ورزشی دارم.

پریا شهریاری نظارت مسابقات بین‌المللی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و فدراسیون جهانی فوتبال (FIFA) است. از مهمترین مسابقاتی که وی نظارت آنها را برعهده داشته می‌توان به دیدار فینال مسابقات فوتبال جام ملتهای بانوان آسیا در سال ۲۰۱۸ و دیدار پایانی فوتسال المپیک جهانی جوانان در رده بانوان و دیدار رده‌بندی فوتسال المپیک جهانی جوانان مردان به میزبانی بوئنوس آیرس آرزژانتین در سال ۲۰۱۸ اشاره کرد.

پریا شهریاری اولین مدیر زن ایرانی در فیفا

پریا شهریاری

پریا شهریاری از سال ۱۳۹۱ رئیس بخش فوتبال ساحلی ایران شد. پریا شهریاری دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت ورزشی است،پریا شهریاری همچنین نخستین و تنها مدرس ایرانی دوره‌های مدیریت فیفا نیز به شمار می‌رود.پریا شهریاری از سال ۱۳۹۲ به عنوان معاون دبیرکل فدراسیون در امور اجرایی مشغول به فعالیت است.پریا شهریاری نظارت مسابقات بین‌المللی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و فدراسیون جهانی فوتبال (FIFA) است.

پریا شهریاری که طی روزهای گذشته گمانه زنی‌های زیادی در خصوص جایگزینی او به عنوان نایب رئیس زنان فدراسیون به گوش می‌رسید، به عضویت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال درآمد. در روزهای اخیر و بعد از انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال، شایعات زیادی در مورد پیشنهاد نایب رئیسی سوم به پریا شهریاری مطرح شده است، پیش از این نیز گمانه زنی رسانه‌ها بر این مبنا بود که در صورت پیروزی مهدی تاج در فدراسیون فوتبال، عنوان دبیرکلی فدراسیون نیز به پریا شهریاری پیشنهاد خواهد شد، اما در تازه‌ترین خبر، عضویت رسمی شهریاری در فیفا اتفاق جالب توجه‌ای را رقم زده است.

شهریاری که پیش از این ۱۹ سال به طور مستمر به عنوان رئیس کمیته فوتبال ساحلی در فدراسیون فوتبال ایران مدیریت می‌کرد و بعد از استعفا از این سمت، ۳ ماه نیز در سازمان لیگ به عنوان مدیرفنی و توسعه مشغول به کار بود، بعد از قطع همکاری با فدراسیون ایران، به عنوان اولین مدیر زن ایرانی وارد مقر فیفا شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها