`
شمانیوز
شما نیوز

حقوق بازنشستگان

دولت علیه بازنشستگان | وعده اجرا نشدنی دولت به بازنشستگان چه بود؟

دولت همچنان احکام جدید بازنشستگان را صادر نکرده است. خلف وعده دیگری در راه است؟

به گزارش شمانیوز: چالش حقوقی میان بازنشستگان و دولت، در مورد میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ظاهر تمام شده است. اما دولت همچنان احکام جدید آنها را صادر نکرده است. خلف وعده دیگری در راه است؟

پاسخ کارشناس: هفته دولت به پایان رسید اما هنوز شاهد تحرکی از سوی مقامات دولتی که بیانگر اقدامی در جهت صدور احکام بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی باشد، نبوده‌ایم.

چندی پیش نیز شاهد ابلاغ مصوبه شورایعالی کار (۳۸ درصد+۵۱۵.۱۶۶ تومان) پیرامون افزایش سایر سطوح حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از سوی آقای زاهدی‌وفا، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده‌ایم. طبق سخنان آقای زاهدی‌وفا، مقرر گردید اصلاح و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی در شهریور ماه صورت گیرد که همین امر، امید را دل جامعه هدف و نمایندگان آنان پس از گذشت پنج ماه از سال ۱۴۰۱، زنده کرد.

تحقق مطالبات سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی برای حقیر و آنانی که دل در گرو آرامش و سکینه قلب جامعه کارگری بازنشسته دارند، مهم‌ترین خواسته و مطالبه است. مطالبه‌ای که توسط آقایان زاهدی وفا، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در جلسه‌ای که با نماینده بازنشستگان داشتند، به خوبی مورد بررسی قرار گرفت و تأخیرِ بیشتر از این، در صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی جایز نیست.

ترس از خلف وعده دوباره

سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی امید به آن دارند تا ۱۲ شهریور ماه شاهد تحقق وعده آقای زاهدی‌وفا سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اصلاح و صدور احکام جدید خود باشند.

اما تجربه‌ی اینجانب طی سالیانِ سال در حوزه‌ برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی سازمان تأمین اجتماعی از یکسو و تقاضای توأم با دلواپسی بازنشستگان که به حق نیز می‌باشد، از سوی دیگر، عرصه را بسیار سخت و غیرقابل تحمل کرده است. اگر اصلاح و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی تا ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ اعمال نشود، جامعه کارگری بازنشسته برای چندمین بار در سال ۱۴۰۱ شاهد خلف وعده و عدم اجرای قانون توسط مسؤولین مربوطه خواهند بود.

جامعه کارگری بازنشسته پس از گذشت پنج ماه از سال، تاب رویارویی با خلف وعده‌ای دیگر ندارند. به همین دلیل از سازمان تأمین اجتماعی خواستاریم حداکثر تا ۱۲ شهریور می‌بایست احکام اصلاح و صادر شود تا اثرات خوشایند آن را از ۱۳ شهریور ماه و پس از صدور احکام جدید سایر سطوح بگیران تأمین اجتماعی شاهد باشیم. تحقق وعده‌ای که موجبات آرامش روحی و سکینه قلب ذینفعان را فراهم و امید دستگاه‌های خبرپراکنی ۱۷۰ شبکه خارج از کشور را به یأس تبدیل خواهد کرد. انشاالله// 55 آنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها