`
شمانیوز
شما نیوز

خبر مهم روز:

محسن میهن‌دوست شاعر بلند آوازه آسمانی شد | علت فوت چیست؟

پیش‌تر دختر او گفته بود پدرش مجموعه‌ای از بیماری‌ها را دارد.

 محسن میهن‌دوست، شاعر، نویسنده و پژوهشگر فرهنگ عامه در ۷۸ سالگی از دنیا رفت.از ساعاتی پیش (یکشنبه، ۱۳ شهریور ماه) در فضای مجازی خبر درگذشت، این نویسنده و پژوهشگر فرهنگ عامه دست به دست می‌شد، که پس از پیگیری  سیندخت میهن‌دوست، فرزندش در پیام کوتاهی خبر درگذشت او را تأیید کرد.

پیش‌تر دختر او گفته بود پدرش مجموعه‌ای از بیماری‌ها را دارد. در پاییز سال گذشته به دلیل شکستگی لگن مدتی در بیمارستان بستری بود.محسن میهن‌دوست (زاده ۸ بهمن سال ۱۳۲۳ در مشهد)، نویسنده، پژوهشگر، اسطوره‌شناس، مردم‌شناس و شاعر بود. او مقاله‌ها و کتاب‌های زیادی در زمینه‌های فرهنگ عامه، اسطوره‌شناسی و مردم‌شناسی نوشته ‌است.

از آثار میهن‌دوست می‌توان به «اوسنه‌های عاشقی»، «باکره‌های پری‌زاد»، «سنت‌شکن»، «نه کلید»، «اگر من بی دم، تو هم بی دم»، «گفتاری از سیاووش شاهنامه»، ‌ «پژوهش عمومی فرهنگ عامه»، ‌ «اوسنه‌های پهلوانی - تغزلی و درنگی تحلیلی و نظری در آن‌ها»، «اوسنه‌های بخت و درنگی تحلیلی نظری در آن‌ها»، ‌ «اوسنه‌های خواب و درنگی تحلیلی و نظری در آن‌ها»، «سمندر چل‌گیس: سی و سه اوسانه»، ‌ «اوسنه‌های چندموضوعی و درنگی در اصطلاح "مکر زن! "»، ‌ «افسانه‌های دشت توس، پریان آب، انار بهشتی»، «کله فریاد: ترانه‌هایی از خراسان»، «داستان کیخسرو از زبان راوی دشت توس»، «اسطوره آب، چیستی پری» و «عاشقانه‌های گریز» اشاره کرد.

زندگی نامه محسن میهن‌دوست

محسن میهن‌دوست

محسن میهن‌دوست زاده‌ی سال 1323 در مشهد است و از آثار او به «اوسنه‌های پهلوانی و درنگی تحلیلی و نظری در آن‌ها»، «اوسنه‌های عاشقی و درنگی تحلیلی و نظری در آن‌ها»، «کله فریاد: ترانه‌هایی از خراسان»، «اوسنه‌های خواب و درنگی تحلیلی و نظری در آن‌ها»، «سمندر چل‌گیس»، «پژوهش عمومی فرهنگ عامه»، «سیب خندان و نار گریان»، «اوسنه‌های بخت و درنگی تحلیلی و نظری در آن‌ها» و «نه کلید» می‌توان اشاره کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها