`
شمانیوز
شما نیوز

کدو حلوایی

طرز تهیه پوره کدو حلوایی با یک روش ساده و آسان!

آیا می‌دانستید که می‌توانید یک کدو حلوایی کامل را بدون نیاز به پوست کندن یا خرد کردن بپزید؟

طرز تهیه پوره کدو حلوایی با یک روش ساده و آسان!

آیا می‌دانستید که می‌توانید یک کدو حلوایی کامل را بدون نیاز به پوست کندن یا خرد کردن بپزید؟ بله! با روش آسانی که امروز به شما یاد می‌دهیم می‌توانید در مدت ۱۵ دقیقه پوره کدو حلوایی خانگی تهیه کنید. زمان پخت کدو حلوایی در قابلمه و زودپز کوتاه و سریع است. پس این طرز تهیه پوره کدو حلوایی را از دست ندهید.

کدو حلوایی در زودپز

شاید فکر کنید چگونه می‌توان یک کدو تنبل کامل را در قابلمه زودپز بپزید. اما این یک روش آسان و سریع آماده کردن کدو حلوایی است.

ابتدا یک کدو حلوایی به اندازه قابلمه زودپز خود انتخاب کنید. سپس درون قابلمه یک فنجان آب بریزید و کدو را داخل قابلمه بگذارید. شما می‌توانید یک کدو ۱ کیلویی را با فشار بالای زودپز در ۱۵ دقیقه بپزید. اما اگر کدوی شما کوچک تر است، زمان خیلی کمتری برای پخت نیاز دارد. در کل زمان پخت کدو حلوایی در قابلمه خیلی زیاد نیست و سریع می‌پزد.

پس از این مدت زمان، بگذارید بخار زودپز کاملا خارج شود و به آرامی ‌درب آن را باز کنید. ابتدا می‌توانید با فرو کردن یک چاقو از پخت کامل کدو حلوایی مطمئن شوید. اما اگر فکر می‌کنید هنوز کاملا پخته نشده است، دوباره مقداری کمی‌آب به قابلمه اضافه کنید و درب زودپز را ببندید، بگذارید حدود ۳ تا ۵ دقیقه دیگر نیز بپزد.

مدت زمان پخت کدو حلوایی در قابلمه با ۱۵ دقیقه زمان

پس از آن وقتی کدو کاملا پخت صبر کنید تا کاملا خنک شود. آن وقت پوست آن را کنده و خرد کنید. دقت کنید پوست کدو حلوایی پس از پخت خیلی لیز می‌شود، پس موقع بیرون آوردن از قابلمه خیلی دقت کنید تا از روی تخته لیز نخورد.

پس از پوست کدن و نصف کردن کدو حلوایی دانه های آن را جدا کنید. شما می‌توانید دانه ای کدو حلوایی را در فر برشته کنید و به عنوان تخمک کدو حلوایی میل کنید.

حالا نوبت پوره کدو حلوایی است که در این روزهای سرد پاییزی حسابی خوشمزه است.

اگر پوره کدو حلوایی دوست ندارید پس سوپ کدو حلوایی بپزید. شاید هم بخواهید آن را با کمی‌کره، نمک و فلفل له شده برای شام سرو کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها