`
شمانیوز
شما نیوز

بازی کودکانه فرمانده انتظامی فارس با " آرتین " + عکس

فرمانده انتظامی استان فارس مانند یک دوست و همبازی "آرتین" بازمانده جنایت تروریستی چهارم آبان ۱۴۰۱ در حرم شاهچراغ (ع)، در کنار او نشست و با زبان کودکانه با وی سخن گفت و بازی کرد.

بازی کودکانه فرمانده انتظامی فارس با " آرتین " + عکس

به گزارش شمانیوز: آرتین سرایداران در این حمله تروریستی عامل گروه تکفیری داعش، پدر، مادر و برادرش را از دست داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فارس پنجشنبه حاشیه نوشته‌هایی درباره این دیدار منتشر کرد که در آن آمده است: "پس از گذر از خیابان ها و کوچه های محله به منزل شهید "سرایداران" می رسیم که دیوارهای آن با بنرها و پیام های تسلیت پوشانده شده است.

وارد خانه شهید "سرایداران" (پدر آرتین) می شویم، خانه ای کوچک و البته با صفا. دورتا دور سالن پذیرایی اقوام و آشنایان نشسته اند و در گوشه ای هم "آرتین" کوچولو در حال بازی با اسباب بازی هایش... فقط جای پدر و مادر و برادرش آرشام خالی است...

نگاه های معصومانه "آرتین"، همه را یاد مظلومیت فرزندان شهدا می اندازد، یاد پدر، مادر و برادر شهیدش، آری سخن از "آرتین" سرایداران است که این روزها همه و همه در مظلومیت و در معصومیتش می سوزند.

نگاهم به نگاه های آرتین گره می خورد، تصور اینکه در زمان به شهادت رسیدن پدر، مادر و برادرش در حرم شاهچراغ (ع) بر این کودک چه گذشته است، دیوانه ام می کند. اینکه اکنون در فکر و خیال بچگانه اش چه می گذرد و چندین سوال دیگر، همگی به ذهنم خطور می کند.

سردار سرتیپ رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس به مانند یک دوست و همبازی "آرتین" در کنار او می نشیند و با زبان کودکانه با وی سخن می گوید، با اسباب بازی هایش بازی می کند و هر کاری که "آرتین" از او می خواهد انجام می دهد و این اقدام سردار باعث خوشحالی "آرتین" می شود.

نزدیک به ۱۰ الی ۱۵ دقیقه فضای خانه به همین منوال می گذرد، صدای خنده های آرتین و صحبت های زیبای سردار حبیبی با او در خانه می پیچد.

در این فکر هستم که شاید برای چند دقیقه هم که شده آرتین جای خالی پدر، مادر و برادرش را حس نمی کند و غرق در فضای کودکانه خود در کنار اسباب بازی هایش خوش می گذراند.

سردار حبیبی با خواهر آرتین سخن می گوید، به او دلداری می دهد و از او می خواهد که در این مصیبت صبر پیشه کند.

هر از چند گاهی فضای خانه به سمت گریه می رود، مگر می شود مظلومیت و نگاه های معصومانه آرتین را دید و  بتوان جلوی اشک ها و بغض های گلو را گرفت؟

سردار حبیبی با عطوفت و مهربانی، دست نوازش بر سر آرتین کوچولو می کشد و بوسه بر صورت زیبا و معصومانه اش زد و از او خداحافظی می کند."

به گزارش ایرنا، غروب چهارشنبه چهارم آبان‌ماه ۱۴۰۱، فردی مسلح با حمله به حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع)، زائران این حرم را به رگبار بست. این حمله تروریستی بنا بر آخرین اعلام مسئولان استان فارس، ۱۳ شهید و ۳۰ مجروح در پی داشته است.

بنا بر آخرین اعلام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همچنان هفت نفر از مجروحان حمله تروریستی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) بستری هستند که از این تعداد، ۶ نفر از این افراد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

عامل این حمله تروریستی در بیمارستان به هلاکت رسید و عامل دوم این عملیات پس از دستگیری با اعتراف به انجام شدن جنایت در حرم شاهچراغ (ع) از سوی گروه تروریستی داعش گفت: از نگاه این گروه تکفیری، زمان اغتشاشات بهترین موقع برای عملیات در ایران بود و شیراز به عنوان محل انجام عملیات تعیین شد.

پیش از این، وزارت اطلاعات ۱۶ آبان ۱۴۰۱ در دومین اطلاعیه خود پیرامون حادثه تروریستی شاهچراغ با اعلام اینکه تاکنون ۲۶ تروریست تکفیری وابسته به گروه داعش دستگیر شده‌اند، اعلام کرد: تروریست‌های مذکور، در استان های فارس، تهران، البرز، کرمان، قم و خراسان رضوی مورد تعقیب قرار گرفته و دستگیر شده‌اند. تعدادی از آن‌ها نیز در مرزهای شرقی و هنگام فرار از کشور بازداشت شدند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها