`
شمانیوز
شما نیوز

شبکه BBC

مجوز ورود مجری شبکه BBC به ایران صادر شد!

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره امکان بازگشت رعنا رحیم‌پور مجری شبکه BBC که از سوی شبکه اینترنشنال تهدید شده است، گفت: اگر او بخواهد به ایران بازگردد این امکان وجود دارد.

مجوز ورود مجری شبکه BBC به ایران صادر شد!

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز در نشست خبری، درباره امکان بازگشت رعنا رحیم‌پور مجری شبکه BBC که از سوی ایران اینترنشنال تهدید شده بود، گفت: اگر او بخواهد به ایران بازگردد این امکان وجود دارد و شهروندان ایرانی برای بازگشت به ایران هیچ ممنوعیتی ندارند.

وی افزود: هر فردی که علاقه‌مند به سفر به ایران است این تسهیلات برایش فراهم است مگر آن‌هایی که جرمی در ارتباط با ایران مرتکب شده باشند که باید پاسخگوی جرم خود باشند. هیچ شهروندی برای سفر و بازگشت به ایران با ممنوعیت مواجه نیست.

هفته گذشته فایل صوتی از تماس تلفنی از رعنا رحیم‌پور مجری شبکه BBC با مادرش منتشر شد که در آن به افشای برنامه شبکه ایران اینترنشنال برای تجزیه ایران و همچنین دستورکار این شبکه برای گفت‌وگو با رهبران احزاب و گروهک‌های جدایی‌طلب می‌پرداخت.

بعد از آنکه اصالت این فایل صوتی از سوی خانم رحیم‌پور تأیید شد، شبکه اینترنشنال در گزارشی به بی‌بی‌سی و خبرنگار‌ان آن تاخت و آنها را تلویحاً عمال نظام معرفی کرد! هجمه‌ها علیه مجری بی‌بی‌سی تاحدی بود که صفحه اینستاگرام و توئیتر خود را پاک کرد و از کار خبرنگاری اعلام کناره‌گیری کرد.

با توجه به وابستگی مالی شبکه اینترنشنال به دستگاه اطلاعاتی سعودی و ماجرای قتل جمال خاشقچی که یکی از دلایل آن فاش کردن منبع مالی شبکه ایران اینترنشنال بود، حذف فیزیکی و یا هر اتفاقی برای رعنا رحیم‌پور از سوی پشت‌پرده این شبکه محتمل است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها