`
شمانیوز
شما نیوز

وضعیت آب و هوا

پیش بینی هواشناسی دوشنبه 14 آذر

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا ۱۴ آذر ماه ۱۴۰۱ نشان می‌دهد آسمان بارانی و حداکثر دما ۵ درجه سانتیگراد خواهد بود. آسمان بارانی و در ارتفاعات برفی پیش‌بینی می‌شود.

پیش بینی هواشناسی دوشنبه 14 آذر

به گزارش شمانیوز: آسمان تهران امروز بارانی پیش‌بینی شده است و دما در طول شب از دو درجه به مرور و در طول روز به شش درجه می‌رسد. برای امروز و فردا در ارتفاعات تهران بارش برف پیش‌بینی شده است. هوای تهران امروز در وضعیت سالم قرار دارد.

مدیرکل هواشناسی استان تهران بارش برف و باران، وزش باد شدید و کاهش ۸ درجه‌ای دما در استان تهران خبر داده است.

 

وضعیت آب و هوا

 

در پی نفوذ سامانه بارشی به کشور و تاثیرگذاری آن روی استان تهران، مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا، درباره اثرات این سامانه بارشی در تهران گفت: طی هفته جاری به‌ویژه در اواسط هفته کاهش دما پیش‌بینی می‌شود که در اواسط هفته شدیدتر خواهد شد و از دوشنبه به‌ویژه سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۴، ۱۵ ،۱۶ آذر) تهران دمای زیر صفر را نیز تجربه خواهد کرد.

وی ادامه داد: این کاهش دما بین ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد خواهد بود و به‌طور متوسط در تمام سطح استان اتفاق خواهد افتاد اما در ارتفاعات بیشتر است.

به گفته غلامی همچنین طی روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز در برخی نقاط استان تهران به‌ویژه نقاط غربی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیرکل هواشناسی استان تهران، طی امروز (۱۳ آذر) در شهر تهران و به‌ویژه دوشنبه بارش در ارتفاعات و نواحی شمالی پایتخت همچون تجریش‌، ولنجک و ... یعنی نواحی پای کوه به‌صورت برف و در پایین‌دست، جنوب شهر و بخش میانی، به‌صورت باران است.

 

پیش‌بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده

آسمان تهران فردا (۱۴ آذر ماه) بارانی با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۵ درجه سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه (۱۵ آذر ماه) ابری با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و برای روز چهارشنبه (۱۶ آذر ماه) نیمه ابری با حداقل دمای ۴ درجه و با حداکثر دمای ۹ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

 

آخرین وضعیت آلودگی هوای تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۵۴ یعنی شرایط قابل قبول قرار دارد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها