`
شمانیوز
شما نیوز

برفی ترین شهرهای دنیا | زیادترین برف دنیا

با برفی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

فصل زمستان در بسیاری از شهرها و کشورهای دنیا، با دانه‌های ریز برف که بر سنگ فرش خیابان‌ یا باغچه حیاط خانه‌ها می‌نشیند، رونمایی می‌کند. این در حالی است که در برخی مناطق دیگر، سالانه بیش از ۱۰۰ اینچ برف می‌بارد و در لیست برفی ترین مناطق دنیا قرار دارند. آیا این مناطق را می‌شناسید؟ اگر نمی‌شناسید، این مقاله جذاب را که قرار است آنها را به شما معرفی کند از دست ندهید.

با برفی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

در این سیاره برف برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد مثلاً: روزهای حماسی در پیست برای اسکی بازان، هیجان و سرگرمی برای بچه‌ها، و ترافیک طاقت فرسا برای کارمندان شرکتی. اما به هر چه که کنید، مطمئناً در برخی مکان‌ها برف بسیار بیشتری نسبت به مکان‌های دیگر مشاهده می‌شود. بیایید امروز شهر و زادگاه خود را که فکر می‌کنید بسیار برفی است، با مناطق برفی زیر مقایسه کنید. واقعاً شگفت زده خواهید شد! همراه سپنجا باشید.

فهرست برفی ترین مناطق دنیا

تا امروز، خشک‌ترین و مرطوب‌ترین شهرهای جهان را شناخته‌ایم. اما حالا وقت آن رسیده که نگاهی به برفی‌ترین‌ها بیندازیم. اینها به ترتیب شامل:

شهر آئوموری، ژاپن

آئوموری که به دلیل بارش برف سالانه شهرت پیدا کرده و در ژاپن قرار دارد، این فهرست را برای شما آغاز می‌کند. این شهر طبق بسیاری از حساب‎ها، برفی‌ترین مکان روی سیاره زمین است و سالانه حدود ۳۱۲ اینچ برف دریافت می‌کند! به طور کلی، ژاپن بیشتر از هر جای دیگری برف دریافت می‌کند، و بهترین مکان برای انجام تفریحات زمستانی است.

یکی از دلایل بارش برف زیاد در آئوموری این است که این شهر بر فراز بلندترین نقطه در کوه‌های هاکودا واقع شده است. این منطقه همچنین در زمستان شاهد ابرهای سنگین و مه زیادی است. حداقل ۲۹۹۰۰۰ نفر شهر Aomori را خانه می‌خوانند و هر زمستان با این برف مقابله می‌کنند. Aomori به معنای «جنگل آبی» است و این یک توضیح عالی برای شهری طبیعتا سرسبز است که توسط اقیانوس‌ها، کوه‌ها و دریاچه‌های زیبا محاصره شده است.

بوفالو، نیویورک، ایالات متحده آمریکا

بوفالو که به دلیل بارش برف سالانه شهرت دارد و در شرق دریاچه ایری واقع شده است، با میانگین سالانه ۹۵ اینچ برف، در فهرست برفی ترین مناطق دنیا قرار دارد. این شهر دارای ۲۵۹۳۸۴ ساکن است و در سر رودخانه نیاگارا قرار دارد.

کوه رینیر، واشنگتن

هیچ سفری به ایالت واشنگتن بدون تجربه کوه رینیر کامل نمی‌شود. در بهار، میان جنگل‌های بارانی و معتدل آن قدم بزنید، در تابستان با گل‌های وحشی پیاده روی کنید و به آبشارهای قدرتمند نگاه کنید، در پاییز از رنگ‌های پاییزی شگفت زده شوید و در زمستان با اسکی حماسی، اسنوبورد، و سایر تفریحات برفی هیجان زده شوید. این کوه با مناظر درجه یک خود در تمام طول سال واقعاً شگفت انگیز است.

این یک مکان فوق‌العاده شگفت انگیز برای بازدید در ایالت واشنگتن است، به خصوص در زمستان اگر عاشق برف هستید. برفی‌ترین مکان در پارک، ایستگاه رنجر Paradise است که طبق گزارش‌ها سالانه حدود ۵۶ فوت برف دریافت می‌کند. ارتفاع این کوه در حدود ۴۳۹۲ متر از سطح دریا است، سیستم‌های فشار و جریان‌های جت در اینجا یک محیط عالی برای برف زیاد ایجاد می‌کند. یکی دیگر از برفی ترین مناطق دنیا به نام کوه بیکر در این ایالت قرار دارد.

آلیسکا، آلاسکا

در شمال ایالت آلاسکا، هر زمستان برف زیادی می‌بارد. در شهر Alyeska معمولاً سالانه بین ۴۲ تا ۵۳ فوت برف می‌بارد و در نزدیکی شهر بزرگ‌تر آنکوریج قرار دارد. آلیسکا در یکی از زمستان‌های اخیر شاهد ۷۳ فوت برف بود که تقریباً در زیر برف دفن شد. با این حجم از برف در سال، جای تعجب نیست اگر بگوییم که آلیسکا یکی از محبوب‌ترین پیست‌های اسکی در این ایالت را دارد. به غیر از پیست اسکی، پارک ایالتی چوگاچ، یک مکان عالی دیگر  برای تجربه برف در Alyeska است. یکی دیگر از مکان‌های بسیار برفی آلاسکا، شهر والدز است که هر سال حدود ۲۷ فوت برف دریافت می‌کند.

سنت جان، نیوفاندلند و لابرادور، کانادا

کانادا به عنوان یک مکان بسیار سرد و برفی شناخته می‌شود، اما اگر عاشق برف هستید، باید به سنت‌جان یکی از بهترین مکان‌های آن برای لذت بردن از زمستان و تفریحات برفی بروید. این منطقه از نیوفاندلند با دریافت بیش ۱۳۱ اینچ برف در سال یکی از برفی ترین مناطق دنیا به حساب می‌آید. جالب است بدانید که بارندگی زیاد برف در این ناحیه متوقف نمی‌شود و هنگامی که دما گرمتر است، بیشتر از هر جای دیگری در کانادا باراندگی دارد. بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر این شهر را خانه می‌نامند و تاریخ غنی آن به عنوان یک مستعمره انگلیسی، آن را به یک مکان تاریخی مهم برای گردشگری تبدیل کرده است.

ساپورو، ژاپن

یکی دیگر از شهرهای برتر ژاپن که برف بسیار زیادی در آن می‌بارد، ساپورو است. بر اساس برخی گزارش‌ها، ساپورو هر سال حدود ۱۹۱ اینچ برف دریافت می‌کند که این از جشنواره برف سالانه آنها حمایت می‌کند. این جشنواره در اواخر فوریه هر سال برگزار می‌شود و هزاران بازدید کننده را به خود جذب می‌کند.

این شهر به دلیل میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی ۱۹۷۲ و تولید آبجو ژاپنی خود بسیار شهرت دارد. رویدادهای جشنواره برفی ساپورو شامل مجسمه‌های برفی و غذاهای بسیار خوشمزه است. علاوه بر دو نقطه برفی در ژاپن که در اینجا مشخص شده است، سایر مناطق برفی در این ناحیه عبارتند از Niseko، Akita، Toyama و Nagano.

کوه واشنگتن، نیوهمپشایر

یکی دیگر از برفی ترین مناطق دنیا ، کوه واشنگتن است. سواحل شرقی ایالات متحده مطمئناً با طوفان‌های برفی غریبه نیست و یکی از برفی‌ترین مکان‌های آن کوه واشنگتن در نیوهمپشایر است. این قله همچنین یک قله بسیار بادخیز است، بنابراین برف معمولاً به سرعت از بالای آن سرازیر می‌شود و به دره‌های نزدیک منتقل می‌شود. بیش از ۱۰۰ روز در سال وزش بادهای طوفانی در قله‌های این کوه ثبت شده است و همچنین رکورد بیشترین سرعت باد را در نیمکره غربی و شمالی به خود اختصاص داده است.

دره تاکرمن یک آهنربا برای جذب برف‌هایی است که از بالای کوه واشنگتن سرا زیر می‌شوند. تمام این مواد سفید، کوه واشنگتن را به یکی از بهترین مکان‌ها برای اسکی در شرق تبدیل می‌کند. در بالای کوه رصدخانه کوه واشنگتن قرار دارد که آن را «خانه بدترین آب و هوای جهان» می‌نامند.

شامونیکس، فرانسه

یکی از بهترین مکان‌ها برای اسکی در تمام اروپا، شامونیکس فرانسه است و این به دلیل بارش‌های متداول برف در این مکان است. شامونیکس یک شهر پر جنب و جوش است که هم به عنوان یک پیست اسکی در سطح جهانی و هم به عنوان یک مقصد کوهنوردی شناخته می‌شود. در Chamonix هر سال حدود ۳۱ فوت برف می‌بارد، برای همین در فهرست برفی ترین مناطق دنیا قرار دارد. این شهر همچنین میزبان اولین بازی‌های المپیک زمستانی در سال ۱۹۲۴ بوده است.

شهر کبک، کانادا

کبک یکی دیگر از شهرهای برفی کانادا است که با فضای دوستانه و جاذبه‌های بی شمار در طول سال، به مقصدی متمایز برای سفر تبدیل شده است. این شهر در هر فصلی فعالیت‌های خاص و مناظر خیره کننده خود را به همراه دارد. این شهر برفی  در استان کبک قرار دارد و سالانه حدود ۱۲۴ اینچ برف به خود می‌بیند. جالب است بدانید کبک از یک هتل یخی بسیار جذاب برخوردار است که می‌توانید یک شب در آن بمانید. شهر Saguenay یکی دیگر از مکان‌های بسیار برفی در استان کبک است که هر سال در آن حدود ۱۲۳ اینچ برف می‌بارد.

کوه کریکوود، کالیفرنیا

شاید انتظار نداشته باشید که یک کوه از کالیفرنیا در لیست برفی ترین مناطق دنیا وجود داشته باشد اما جای تعجب نیست زیرا کالیفرنیا یک ایالت بزرگ و متنوع است که جاهای خیلی بیشتری از سواحل شنی و آفتاب را در خود جای داده است. کوه کریکوود در نزدیکی دریاچه تاهو قرار دارد و هر سال حدود ۳۹ فوت برف در آن می‌بارد. دریاچه بزرگ ارتباط زیادی با میزان بالای برف این کوه دارد. همچنین آهنربایی برای طوفان‌های زمستانی و رطوبتی است که از اقیانوس آرام وارد می‌شود. این مکان برای علاقه‌مندان به ورزش‌های برفی که هوس صخره‌های برفی، قطره‌ها و زمین‌های پردرخت را دارند، بهترین مکان است. Blue Canyon یکی دیگر از مقاصد کالیفرنیا است که در نزدیکی جنگل ملی تاهو قرار دارد و هر سال حدود ۲۰ فوت برف به خود می‌بیند. این حدود یک ساعت از دریاچه فاصله دارد.

سیراکیوز، نیویورک

به طور کلی، بارش برف در ایالت نیویورک، خیلی بیشتر از بخش‌های دیگر آمریکا است. شهر سیراکیوز یکی از برفی ترین مناطق دنیا است و با دریافت حدود ۱۲۴ اینچ برف در سال، واقعاً در بالاترین سطح خود قرار دارد. از دلایل بارش سنگین برف در اینجا، می‌توان به موقعیت آن اشاره داشت که در امتداد دریاچه انتاریو قرار دارد. روچستر و بوفالو، نیویورک نیز شهرهای فوق برفی در ایالت نیویورک هستند.

آلتا، یوتا

آلتا با اسکله‌های شگفت انگیز خود معروف است اما منطقه اسکی آن یکی از برفی‌ترین و محبوب‌ترین مناطق جهان است. این منطقه از نظر مناظر و آب و هوا بسیار جالب و متنوع است به طوری که در آن می‌توان صحرا، دشت‌های متحرک و قله‌های کوهستانی را در فاصله کوتاهی از یکدیگر مشاهده کرد. آلتا سالانه حدود ۴۳ فوت برف دریافت می‌کند و در دره کوچک کاتن‌وود در کوه‌های واساچ بالای سالت لیک سیتی واقع شده است. دریاچه نمک بزرگ مرموز و، وهم انگیز یکی از دلایلی است که آلتا هر سال برف زیادی دریافت می‌کند. آلتا همچنین مکه‌ای برای اسکی بازان و یکی از معدود استراحتگاه‌هایی است که اسنوبرد سواران در آن مجاز نیستند.

پارک ملی گلاسیر، بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا یکی دیگر از برفی ترین مناطق دنیا و مقاصد مسافرتی محبوب برای علاقه‌مندان به فضای باز در هر زمانی از سال است.  اگر می‌خواهید حجم زیادی برف در اینجا ببینید، باید به Mound Fidelity در پارک ملی Glacier بروید. این منطقه بر خلاف بسیاری از نقاط برفی دیگر، در داخل خشکی و دور از اقیانوس واقع شده است. یکی از دلایلی که در این کوه برف بسیار زیادی می‌بارد(به طور متوسط ​​حدود ۴۸ فوت در سال) حجم‌ بزرگی از آب در اطراف آن است که با کاهش دما یخ نمی‌زنند. Revelstoke منطقه دیگری در بریتیش کلمبیا است که تن‌ها برف دریافت می‌کند و حدود ۳۰ دقیقه تا Mount Fidelity فاصله دارد.

روسیه

روسیه به وضوح کشوری است که دارای فضاهای باز و بزرگی است که میزان بارش برف در این کشور می‌تواند فوق العاده زیاد باشد. این امر به ویژه در مورد نقاط اطراف دایره قطب شمال صادق است. روسیه در قرن بیست و یکم تاکنون نزدیک به ۱۰۰۰ اینچ برف دریافت کرده است. بنابراین می‌توان آن را یکی از برفی ترین مناطق دنیا دانست.

بارش برف مجموعاً در شهرهای اطراف روسیه به شدت  بالا بوده است. در شهر مسکو معمولاً سالانه حدود ۵۵ اینچ برف می‌بارد. در همین حال، این مقدار در شبه جزیره کامچاتکا در انتهای شرق دور کشور به ۶۰ اینچ می‌رسد.

والدز، آلاسکا

والدز می‌تواند سالانه ۳۲۵ اینچ برف ببیند و محاصره شدن توسط کوه‌های چوگاچ قطعا به افزایش کل بارش برف در آن کمک می‌کند. این شهر کوچک ۴۰۰۰ نفری، شرایط خوبی را برای اسکی‌بازان و علاقه مندان ماهیگیری فراهم آورده است و سالانه گردشگران بی‌شماری را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

ایری، پنسیلوانیا

پنسیلوانیا به طور کلی هر سال بارش برف قابل توجهی را تجربه می‌کند. اما، فقط یک مکان از آن یعنی ایری، به عنوان شهری که بیشترین برف را در پنسیلوانیا دریافت می‌کند، شناخته شده است. ایری که در گوشه شمال غربی پنسیلوانیا واقع شده است، تنها شهر بندری دریاچه‌های بزرگ این ایالت است. این شهر به طور متوسط ​​سالانه ۱۰۰ اینچ برف دریافت می‌کند و این تا حدودی به دلیل نزدیکی آن به دریاچه ایری است.

کوه‌های آلپ، سوئیس

یکی دیگر از برفی ترین مناطق دنیا ، کوه‌های آلپ واقع در کشور سوئیس است. برای تجربه یک سفر برفی واقعی، به سوئیس بروید، جایی که کوه‌های خیره کننده آلپ در انتظار شما هستند. این مکان با جنگل‌های پوشیده از برف، قله‌های یخی و دریاچه‌های درخشان، مکانی فوق‌العاده برای سفر در فصل زمستان است.

یوسمیتی، کالیفرنیا

پارک ملی یوسمیتی در طول سال مناظر فوق‌العاده‌ای دارد، اما هیچ زمانی جادویی‌تر از زمستان برای بازدید از آن وجود ندارد. صخره‌های گرانیتی عظیم و درختان غول پیکر و چوب قرمز آن در برف سفید روشن قرار گرفته‌اند و در طول روز فعالیت‌های زیادی برای انجام دادن ارائه می‌دهد.

پارک ملی بنف

بسیاری از افراد علاقه مند به سفر به مناطق سرد و پر برف هستند. کانادا از جمله کشورهای سرد و پر برف است چرا که در نزدیکی قطب قرار گرفته است. پارک ملی بنف در کانادا قرار دارد و یکی از مناطق پر طرفدار برای تفریحات و گردش های زمستانی و سرد است. زیبایی های خیره کننده این پارک ملی به حدی است که حتی اگر علاقه مند به گردش زمستانی نباشید، حتما از آن دیدن میکنید.

این پارک در نزدیکی کوه های راکی قرار دارد و ساخت آن در سال ۱۸۸۵ انجام شد. تفریحاتی از جمله اسکی، سورتمه سواری، اسنوبردینگ و… در این پارک قابل انجام هستند. در مجموع میتوان گفت که این پارک جزو قدیمی ترین پارک های آمریکای شمالی با زیباترین مناظر برفی است و افراد گردشگر مجسمه سازی با یخ را در این منطقه بیشتر از هر نوع تفریح دیگری پسند می کنند.

سخن آخر…

همزمان با کاهش دما، زمان مناسب برای تعطیلات برفی نیز فرا می‌رسد. از آنجا که سردترین و برفی ترین مناطق دنیا ، طرفداران زیادی دارند ما در این مقاله تمام سعی‌مان را کردیم تا در انتخاب بهترین مکان‌های برفی زمستانی برای این دسته از افراد کمک کنیم. امیدواریم از خواندن مقاله برفی ما لذت برده باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها