`
شمانیوز
شما نیوز

تعطیلی دانشگاه ها

دانشگاه‌ها و ادارات برای آلودگی هوا تعطیل می‌شوند؟

با توجه به ادامه شرایط پایداری هوا و بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر اینکه برای فردا تا روز چهارشنبه هفته جاری شاهد بارش خاصی در تهران نخواهیم بود، تشدید وضعیت آلودگی هوای پایتخت دور از ذهن نخواهد بود.

دانشگاه‌ها و ادارات برای آلودگی هوا تعطیل می‌شوند؟

به گزارش شمانیوز: با رسیدن شاخص کیفیت هوای تهران در روز جمعه هفته جاری به بیش از 150 و بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا، روز شنبه و امروز یکشنبه در تمام شهرستان‌های استان تهران و البرز به جز دماوند و فیروزکوه، مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها تعطیل و تمام مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه غیرحضوری و به‌صورت مجازی دایر شد.

اما شاخص آلودگی هوای تهران در روز جاری عدد 130 را نشان می‌دهد که گویای شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس" است.

از سویی با توجه به ادامه شرایط پایداری هوا و بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر اینکه برای فردا تا روز چهارشنبه هفته جاری شاهد بارش خاصی در تهران نخواهیم بود، تشدید وضعیت آلودگی هوای پایتخت دور از ذهن نخواهد بود.

بر همین اساس به احتمال زیاد تا عصر امروز، کارگروه اضطرار آلودگی هوا برای تصمیم‌گیری درباره تعطیلی روز دوشنبه 21 آذر ماه مدارس، دانشگاه‌ها و بخش‌های دولتی و غیردولتی تشکیل می‌شود.

در صورت تشدید شاخص کیفیت هوای تهران و عبور این شاخص از 190 علاوه بر تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها ممکن است که این کمیته، تعطیلی بخش‌های دولتی، ادارات و برخی از بخش‌های خصوص را نیز اعلام کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها