`
شمانیوز
شما نیوز

قیمت سکه

سکه در کانال ۱۸ میلیون تومان | بازار طلا حسابی داغ شد

قیمت طلا و سکه که از نیمه‌های روز گذشته کاهشی شده بود، امروز مجددا روندی صعودی را در پیش گرفته است به نحوی که قیمت تمامی انواع سکه و طلای ۱۸ عیار در مسیر افزایش گام برمی‌دارند.

سکه در کانال ۱۸ میلیون تومان | بازار طلا حسابی داغ شد

بازار طلا و سکه روز گذشته شاهد رکوردشکنی جدیدی بود. به نحوی که سکه امامی توانست رکورد ۱۸ میلیون تومان را بشکند و تا سطح ۱۸ میلیون و ۱۰۸ هزار تومان نیز پیشروی کند. در همین حال قیمت طلا هم رشد کرد و در کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی سطوح تازه‌ای را لمس کرد.

با این حال، اما از نیمه‌های روز، قیمت طلا و سکه اندکی کاهشی شد؛ به نحوی که سکه امامی کانال ۱۸ میلیون تومان را از دست داد. با این حال، اما بازار امروز هم کار خود را در مسیر صعودی آغاز کرده و قیمت‌ها به طور یکپارچه افزایشی هستند. به نحوی که قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در روز جاری به یک میلیون و ۶۴۰ هزار تومان رسیده و در حال پیشروی است.

قیمت سکه امامی

امروز سکه امامی روی قیمت ۱۷ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۶۰۰ تومان بازگشایی شد. بدین ترتیب قیمت سکه از اوج روز گذشته خود یعنی ۱۸ میلیون و ۱۰۸ هزار تومان فاصله زیادی گرفته است. با این حال، اما قیمت سکه امامی امروز نیز افزایشی است و با توجه به اینکه اکنون در قیمت ۱۷ میلیون و ۸۴۷ هزار تومان معامله می‌شود، به نظر می‌رسد به تدریج در مسیر قیمت روز گذشته حرکت کند. حباب سکه امامی اکنون دو میلیون و ۳۷ هزار تومان است.

قیمت سکه بهار آزادی

قیمت سکه بهار آزادی هم امروز روندی افزایشی دارد. این نوع از سکه روی قیمت ۱۷ میلیون و ۵۰۳ هزار تومان بازگشایی شده است. در حال حاضر، اما قیمت به ۱۷ میلیون و ۶۰۶ هزار تومان رسیده که نشان از حرکتی صعودی دارد. در لحظه تنظیم این گزارش، حباب سکه بهار آزادی یک میلیون و ۹۲۸ هزار تومان است.

قیمت نیم‌سکه

نیم سکه در حال حاضر ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله می‌شود؛ این در حالی است که قیمت بازگشایی این نوع از سکه رقم ۱۰ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان بوده است؛ بر همین اساس نیم‌سکه نیز روندی افزایشی را در روز جاری آغاز کرده است. حباب نیم‌سکه در حال حاضر دو میلیون و ۷۵۹ هزار تومان است.

ربع سکه

ربع سکه امروز روی رقم هفت میلیون و ۵۳۰ هزار تومان بازگشایی شد. این نوع از سکه در حال حاضر به قیمت هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. بدین ترتیب ربع سکه هم امروز افزایشی است. حباب ربع سکه در حال حاضر سه میلیون و ۶۷۷ هزار تومان است.

سکه گرمی

قیمت سکه گرمی امروز در سطح سه میلیون و ۸۱۷ هزار تومان بازگشایی شد. این نوع از سکه اکنون نیز با همین قیمت معامله می‌شود و بر همین اساس می‌توان گفت سکه گرمی در روز جاری کروند خاصی را در پیش نگرفته است. حباب سکه گرمی در حال حاضر یک میلیون و ۸۸۶ هزار تومان است.

چرا دلار گران شد؟

همزمان با رشد قیمت دلار، قیمت طلا و سکه هم در بازار افزایشی شد. این رفتاری است که هر بار بازار‌های موازی متاثر از قیمت دلار در پیش می‌گیرند. در همین حال قیمت طلای جهانی هم در این مدت به جز در مقاطعی، به طور کلی مسیری افزایشی داشته است. با این حال، اما سرکوب قیمت دلار از نیمه آبان‌ماه، روند صعودی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه را تقویت کرد تا رکورد‌ها یکی پس از دیگری شکسته شوند. ناظران اقتصادی عنوان می‌کنند، تا زمانی که چشم‌انداز تورمی بر فضای اقتصادی کشور حکمفرماست، روند قیمت‌ها همچنان افزایشی است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها