`
شمانیوز
شما نیوز

اینترنت ملی | آیا اینترنت در سوم دی ماه ملی می شود

محمد احسان خرامید، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پاسخ به سوال پیرامون شایعات فضای مجازی مبنی بر ملی شدن اینترنت از سوم دی ماه، گفت: هر ماه شایعات و حرف‌هایی مبنی بر ملی شدن اینترنت در کشور مطرح می‌شود و هیچ وقت هم چنین اتفاقی رخ نداده است و اصلا چرا باید این کار انجام شود؟

اینترنت ملی | آیا اینترنت در سوم دی ماه ملی می شود

به گزارش شمانیوز: سیتنا نوشت: چند روزی است که باز هم زمزمه‌های ملی شدن اینترنت کشور و قطع ارتباطات بین الملل به گوش می‌رسد و با کمی جست‌وجو در توئیتر این به اصطلاح شایعات بیشتر به چشم می‌خورد.

این شایعات از آنجا آغاز شد که اوایل هفته جاری شرکت شاپرک در نامه‌ای به شرکت‌های پرداخت‌یار اعلام کرد که با توجه به احتمال مسدود شدن دامنه‌های دات کام، پرداخت‌یارها تا سوم دی سال جاری فرصت دارند سایت خود را به دامنه دات آی.آر منتقل کرده و نتیجه را به شاپرک اعلام کنند.

اما به دنبال اعتراض ها به این توصیه شاپرک، چندی نگذشت که شرکت شاپرک اعلام کرد که الزامی برای تغییر دامنه پرداخت یارها وجود ندارد!

در همین راستا، محمد احسان خرامید، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پاسخ به سوال پیرامون شایعات فضای مجازی مبنی بر ملی شدن اینترنت از سوم دی ماه، گفت: هر ماه شایعات و حرف‌هایی مبنی بر ملی شدن اینترنت در کشور مطرح می‌شود و هیچ وقت هم چنین اتفاقی رخ نداده است و اصلا چرا باید این کار انجام شود؟

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها