`
شمانیوز
شما نیوز

یارانه نقدی

یارانه دی ماه واریز شد | واریز یارانع نقدی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای این خانوارها

مدیر کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از تخصیص وام چهار درصدی به کارکنان از کارافتاده و بیماران خاص خبر داد.

یارانه دی ماه واریز شد  | واریز یارانع نقدی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای این خانوارها

مدیر کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از تخصیص وام چهار درصدی به کارکنان از کارافتاده و بیماران خاص خبر داد.

محمد بنی حسن، ارتقا کمی و کیفی سطح رفاه کارکنان شهرداری تهران را مهم‌ترین اولویت این اداره کل عنوان کرد و گفت: لازمه بهره‌مندی از حداکثر ظرفیت و توانایی کارکنان جز با توجه حداکثری به معیشت و رفاه اجتماعی آنان ممکن نیست؛ چرا که ایجاد دسترسی عادلانه به امکانات موجود برای تمامی افراد ارتقا روحیه امید و حس ارزشمندی را به دنبال داشته و در نهایت بالاترین میزان بهره وری در کار را موجب خواهد شد.

فحاشی به خانواده خواننده مشهور در شب یلدا | چه کسانی به خانواده حجت اشراف زاده فحاشی کردند؟

 

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، از جمله اقدامات مؤثر در این دوره مدیریت شهری را توجه ویژه به سلامت کارکنان ذکر کرد و گفت: عقد قرارداد با شرکت بیمه ایران در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر و مراکز درمانی بیشتر از جمله اقداماتی بود که رضایت حداکثری جامعه هدف را به دنبال داشت.

وی همچنین تشکیل واحد مددکاری در راستای توجه ویژه به کارکنان دارای بیماری خاص، صعب العلاج و معلولین را یادآور شد و گفت: بازدید از وضعیت اجتماعی و اقتصادی این کارکنان در راستای ارتقا سطح معیشت آنان و نیز ارجاع به مراکز درمانی طرف قرارداد موضوع دیگری است که با جدیت درحال انجام است.

بنی حسن با بیان اینکه ۱۶۰۰ همکار شهرداری تهران و خانواده آن‌ها دچار بیماری خاص و صعب العلاج شده اند، تعداد معلولین با درجه شدید را ۳۹۵ نفر ذکر کرد و گفت: اگرچه تشدید تحریم‌های دارویی و افزایش چند برابری قیمت‌ها به دلیل نوسانات ارزی بیماران خاص را در تأمین نیاز خود با مشکلات بسیاری مواجه ساخته اما مسئله مهم دیگر اشتغال این گروه از بیماران است؛ چرا که درمان مستمر و عدم توانایی لازم جهت فعالیت، ممکن است حذف از گروه شغلی را برای آنان در پی داشته باشد که البته اداره کل رفاه به این موضوع توجه ویژه ای داشته است.

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه حذف بیماران خاص و صعب العلاج از گروه‌های شغلی، آنان را با چالش بیشتری در معیشت و درمان مواجه خواهد ساخت، افزود: ایجاد فضای مناسب و متناسب با توانمندی این افراد و در مراحل خاص تر فراهم سازی شرایط دورکاری اقدامی بود که در راستای ممانعت از بروز مشکلات بیشتر برای این افراد صورت گرفت تا به دور از دغدغه‌ی بیشتر به امور درمانی خود تداوم بخشند.

وی در ادامه، اقدام مهم رفاهی دیگر در این دوره مدیریت شهری را افزایش چهار برابری کمک معیشت معلولین ذکر کرد و گفت: در حالی که سازمان‌های موظف در امر خدمت رسانی به این قشر از پرداخت حقوق قانونی و به حق آنان سر باز می‌زنند، شهرداری تهران نه تنها قانون استخدامی معلولین مبنی بر تخصیص سه درصد ظرفیت‌های استخدامی را رعایت کرده بلکه با توجه به افزایش هزینه‌های درمان و معیشت و در راستای حمایت از معلولین، کمک هزینه نگهداری و درمان را به میزان ۴۰۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داده است.

بنی حسن این مبلغ را با توجه به شدت و درجه معلولیت به میزان ۸۰۰ هزار، یک میلیون و ۱۰۰ و نیز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ذکر کرد و افزود: این مبلغ به صورت ماهانه به حساب کارکنان مشمول واریز می‌شود.

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران در پایان پرداخت تسهیلات بانکی با کارمزد چهار درصد را یادآور شد و خاطرنشان کرد: بانوان سرپرست خانوار، کارکنان از کارافتاده، معلول، بیماران خاص و نیز آن دسته از همکارانی که افراد تحت تکفل آنها معلول و بیمار خاص می‌باشد می‌توانند در اولویت از این تسهیلات برخوردار شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۲ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها