`
شمانیوز
شما نیوز

اختصاصی شمانیوز:

صالح آبادی از بانک مرکزی برکنار می شود | محمدرضا فرزین جایگزین وی می شود

به دنبال عدم توانایی بانک مرکزی در کنترل بازار ارز دولت تصمیم به تغییرات در تیم اقتصادی خود گرفته است و این تغییرات از بانک مرکزی آغاز شده است و می توان این اقدام را راهی برای جلوگیری از استیضاح وزیر اقتصاد و گامی در جهت کاهش فشارها بر دولت بر شمرد.

صالح آبادی از بانک مرکزی برکنار می شود | محمدرضا فرزین جایگزین وی می شود

به گزارش اختصاصی شمانیوز: به دنبال عدم توانایی بانک مرکزی در کنترل بازار ارز دولت تصمیم به تغییرات در تیم اقتصادی خود گرفته است و این تغییرات از بانک مرکزی آغاز شده است و می توان این اقدام را راهی برای جلوگیری از استیضاح وزیر اقتصاد و گامی در جهت کاهش فشارها بر دولت بر شمرد.

 

تکمیلی 1// ساعت 18:05
علی صالح آبادی از بانک مرکزی کنار گذاشته شد و فرزین رئیس کل بانک مرکزی شد.

قمری‌وفا سخنگوی بانک مرکزی ضمن تایید خبر اعلام کرد: هیات دولت با پذیرش استعفای دکتر علی صالح آبادی، دکتر محمدرضا فرزین را بعنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی انتخاب کرد.

 همزمان با تشدید نوسانات ارزی در هفته‌های اخیر، زمزمه‌های برکناری صالح آبادی از بانک مرکزی مطرح شده بود و سرانجام امروز صالح آبادی از بانک مرکزی رفت و فرزین که پیش از این مدیرعامل بانک ملی بود راهی برج میردادماد شد.

 فرزین از سال گذشته مدیرعامل بانک ملی است و پیش از آن نیز از سال 1392 رئیس هیئت مدیره بانک کارآفرین و در سالهای 1398 تا 1400 مدیرعامل آن بانک بود. عضو حقیقی شورای پول و اعتبار به‌عنوان نماینده رئیس‌جمهور، عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی، دبیر کارگروه طرح تحول نظام بانکی و دبیر کارگروه ارزش‌گذاری پول ملی از دیگر سوابق فرزین در حوزه پولی و بانکی در سالهای گذشته است.

ریاست هیئت عامل صندوق توسعه ملی، معاونت اقتصادی وزیر امور اقتصاد و دارایی و دبیری ستاد هدفمند کردن یارانه‌ها در دولت دهم به‌عنوان یک پروژه بزرگ و ملی نیز مسئولیت‌های دیگر فرزین بوده است.

سخنگوی دولت 13 آذر از انجام تغییرات مدیریتی در سطوح ملی و استانی خبر داده بود که پس از تغییر وزیر راه و شهرسازی، رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت و 3 تن از استانداران، امروز رئیس کل جدید بانک مرکزی نیز از هیئت دولت رأی اعتماد گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها