`
شمانیوز
شما نیوز

قیمت دلار | قیمت ارز | قیمت دلار امروز | پیشبینی قیمت دلار

قیمت دلار روند نزولی خود را حفظ خواهد کرد؟ | شیب تند کاهش قیمت دلار

در این خبر پیشبینی جامعه ای از کاهش قیمت دلار در روز های اخیر را خواهیم داشت آیا قیمت دلار روند نزولی را طی می کند؟

قیمت دلار روند نزولی خود را حفظ خواهد کرد؟ | شیب تند کاهش قیمت دلار

قیمت دلار که مدتی است روند صعودی را در پیش گرفته بود و حتی توانست رکورد 40 هزارتومان را هم بشکند با شروع هفته دوم دی ماه و تغییرات جدید بعد از تغریبا یک ماه به روال عادی بازگشته است و در حال ریزش قیمت می باشد. قیمت دلار با افزایش بیش از اندازه ضربه سنگینی به بازار زد و افزایش قیمت در بازار خودو و مسکن را به همراه داشت.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران درباره ادامه‌دار بودن یا نبودن ریزش نرخ دلار در بازار پاسخ داد.

مریم فکری: به دنبال تغییر و تحولات جدید در مدیریت بانک مرکزی و سیاست‌های جدید ارزی، قیمت دلار دیروز تا کانال ۳۹ هزار تومان پایین آمد؛ این پیش‌بینی‌ای بود که علی شریعتی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین داشت و گفته‌بود در نتیجه تحولات اخیر بانک مرکزی، قیمت دلار در فاز اول تا کانال ۳۸ و ۳۹ هزار تومان پایین خواهد آمد.

این تغییرات قیمتی در حالی در بازار رخ داده که روز چهارشنبه هر دلار آمریکا وارد کانال ۴۴ هزار تومان شده بود.

 

به این ترتیب، از روز پنج‌شنبه که بانک مرکزی با تغییرات مدیریتی روبه‌رو شده، قیمت دلار در مسیر کاهشی قرار گرفته است.

ریزش قیمت‌ها دیروز در بازار این‌گونه بود که دلار آمریکا با کاهش ۲ هزار و ۲۰۰ تومانی روبه‌رو شد و در کانال ۳۹ هزار تومان قرار گرفت. در حال حاضر هر دلار آمریکا در بازار ۳۹ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت دارد.

در این شرایط، علی شریعتی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که قیمت دلار در فاز بعدی تا چه قیمتی ریزش خواهد کرد؟ گفت: نهایت ۳۵ هزار تومان.

تحلیلگران اقتصادی اعتقاد دارند در صورتی که رییس کل جدید رویه‌های سابق را در بانک مرکزی تغییر دهد و برخلاف رییس سابق، از کارشناسان حوزه ارز به ویژه متخصصان این بازار در بخش خصوصی استفاده کند، می‌توان نسبت به ساماندهی بازار ارز در کشور امیدوار بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها