`
شمانیوز
شما نیوز

شهریار

اعتیاد شهریار، شاعر معروف به مواد مخدر | ماجرای اعتیاد شهریار چه بود؟

شهریار مدت ها به کشیدن تریاک و شیره اعتیاد داشت. امیرهوشنگ ابتهاج متخلص به سایه در کتاب «پیر پرنیان اندیش» از تریاک کشیدن شهریار، شیره کشیدن او، حتی نحوه تریاک کشیدن، شیوه تریاک خریدن، ساعت مصرف آن، احوال قبل از مصرف آن و بعد از مصرف آن با تمام جزئیات صحبت کرده است.

اعتیاد شهریار، شاعر معروف به مواد مخدر  | ماجرای اعتیاد شهریار چه بود؟

سید محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار، شاعر ایرانی بود. بیست و هفتم شهریور ماه سالروز درگذشت شهریار " روز ملی شعر و ادب " نام گذاری شده است که به همین مناسبت در ادامه بیوگرافی و زندگی نامه استاد شهریار را آورده ایم.

شهریار

تلخ ترین خاطره زندگی شهریار

شهریار، تلخ ترین خاطره زندگی اش را فوت مادر در 31 تیر سال 1333 می داند و رای او شعر زیبا و غم انگیزی به نام ای وای مادرم را سرود. پدر و مادر شهریار در قم دفن شدند.

زندگینامه محمد حسین بحجت تبریزی

سید محمدحسین بهجت تبریزی(Mohammad Hossein Behjat Tabrizi) متخلص به شهریار(Shahriar)در 11 دی 1285 مقارن با انقلاب مشروطه در تبریز به دنیا آمد اما به دلیل شیوع بیماری در روستای خُشگناب بستان‌آباد شهر تبریز بزرگ شد. شهریار علاوه بر شاعری در نواختن سه تار نیز مهارت داشت.
شهریار

خانواده شهریار

خانواده شهریار، پرجمعیت و اهل ادب بود . پدر شهریار حاج میرآقا خشکنابی نام داشت که وکیل بود و مادرش خانم ننه خشکنابی که خانه دار بود. بهجت تبریزی 5 بردار و 7 خواهر داشت.
شهریار

قرائت قرآن

شهریار خواندن قرآن، گلستان سعدی و حافظ را از مادر و پدرش و سپس مرحوم امیر خیزی یادگرفته بود. وی پس از آشنایی با دیوان حافظ با شعر و ادبیات آشنا شد و به زبان‌های فارسی و ترکی آذربایجانی، شعر می سرود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها