`
شمانیوز
شما نیوز

شلیک گنگستر شهر آمل به یک دختر جوان و زیبا | اطلاعیه آموزش و پرورش

در چند روز اخیر ویدئویی از همخوانی آهنگ گنگستر شهر آمل توسط یک معلم با دانش‌آموزانش در فضای مجازی به سرعت دست به دست شد، اما این موضوع با واکنش سریع اداره کل آموزش و پرورش مازندران همراه شد، تا جایی که معلم مذکور اخراج و مدیر این مدرسه ملزم به تعهد کتبی شد.

شلیک گنگستر شهر آمل به یک دختر جوان و زیبا | اطلاعیه آموزش و پرورش

به گزارش شمانیوز: در چند روز اخیر ویدئویی از همخوانی آهنگ گنگستر شهر آمل توسط  یک معلم با دانش‌آموزانش در فضای مجازی به سرعت دست به دست شد، اما این موضوع با واکنش سریع اداره کل آموزش و پرورش مازندران همراه شد، تا جایی که معلم مذکور اخراج و مدیر این مدرسه ملزم به تعهد کتبی شد. این اتفاق با واکنش‌های فراوانی از سوی مردم روبه رو شد، واکنش‌هایی به‌شدت متضاد که به نظر می‌رسد آن قدر با شتاب و احساس آمیخته‌اند که شاید تامل در لایه‌های مستتر آن را ناممکن ساخته‌اند. به طورکلی یک سر این موضوع به پخش چنین موسیقی با محتوای مبتذل در مدرسه و تکرار و همخوانی آن توسط معلم و دانش‌آموزان مربوط می‌شود و سر دیگر این ماجرا به واکنش شدید و دور از انتظار آموزش و پرورش می‌رسد.

 

 

گذشته از انتخاب نوع موسیقی این معلم و مناسب نبودن محتوای آن برای دانش‌آموزان، گزاره مهم، نقش آموزش و پرورش در این اتفاق است. آموزش و پرورش به راحتی خود را در این قضیه کنار کشیده و انگشت اتهام خود را به سوی معلم و مدرسه می‌کشد و با شدیدترین نوع تنبیه سعی بر عدم تکرار این واقعه در مدارس دارد. طبیعتا نقش آموزش و پرورش در برنامه‌ریزی پرورشی در پشت این اتفاق پنهان مانده است ، سوالی که اینجا مطرح می‌شود برنامه آموزش و پرورش برای نشاط و سرزندگی و تخلیه دانش‌آموزان چیست؟ 

موسیقی برنامه‌های کودک از زمان دهه 60 با کودکان ما خداحافظی کرده است، در مدارس نیز خبری از آموزش موسیقی به کوکان نیست تا فرق موسیقی خوب تا مبتذل برای آنها شناخته شود. ما در کشور تولیدات موسیقی شاد داریم اما در مدارس پخش نمی‌شود. سرود در مدارس از بین رفته و با این وضعیت بچه‌ها هم هرچه را در خارج از مدرسه می‌شنوند تقلید می‌کنند و به حافظه می‌سپارند، و اساسا اتفاق رخ داده به این معنا نیست که معلم خود به دانش‌آموزان این موسیقی را یاد داده و تکرار می‌کند. 

وقتی موسیقی در مدارس ما جایگاهی ندارد، فضای مجازی سلیقه موسیقایی نسل تازه را شکل می‌دهد که ویژگی اصلی آن عنصر تازگی، سادگی، ساختار شکنانه، امروزی بودن و ازهمه مهم تر شور و تحرک بالای نهفته در آن است و به راحتی قشر کودک و نوجوان ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سالهاست در این جامعه ارزشی برای فرهنگ موسیقی کشور قائل نشده و با فشار سفت و سخت بر گلوی عرصه موسیقی و خوانندگان، جا را برای پرورش و رشد موسیقی مبتذل و سخفیف باز کرده‌اند و اکنون از خود گرداب این فاجعه کنار می‌کشند و دنبال مقصر هستند، غافل آز آنکه ابتذالی هم اگر هست تخمش را شما کاشته‌اید و درختش را شما بارور کرده‌اید.

در موضوع رخ داده شکی در خطای بزرگ معلم در پخش موسیقی مبتذل نیست، پخش یک آهنگ با محتوایی باعنوان: اگه مه یار نووشی خل بومه، من ارازل بومه گنگستر شهر آمل بوم،عرق سگی خرمه مست الکل بومه .. توسط یک معلم و پخش آن در شبکه‌ اجتماعی نوعی هنجارشکنی به حساب ‌می‌آید که از سوی جامعه امری ناخوشایند است؛ تکرار چنین واقعه‌ای را عینا چند سال پیش با پخش آهنگ ساسی مانکن در یکی از مدارس شاهد بودیم، که باز هم این موضوع در آن زمان سروصدای زیادی را به پا کرد ، تا جایی که حتی علی مطهری و مکارم شیرازی نیز به پخش این موسیقی در مدارس واکنش نشان دادند و آن را به شدت سرکوب کردند اما با این حال خبری از اخراج معلم و لغو فعالیت مجوز مدرسه نبود، این موضوع در آن زمان زنگ خطری بود که مسئولان به آن توجهی نشان ندادند تا به امروز که باز هم به جای حل مسئله دوباره شاهد پاک کردن خود مسئله شدند.

تفاوت عجیب آموش و پرورش در رسیدگی به اتفاقات مدارس، یکی دیگر از نکته‌هایی است که بعد از برخورد با این کلیپ مذکور به چشم آمد. مسمومیت سریالی اخیر دانش‌آموزان در مدارس قم و تلاش مسئولان برای تکذیب این ماجرا، موجی از انتقادات را از سوی مردم به همراه داشت تا آموزش و پرورش به جای رسیدگی به تخلف یک معلم در پخش موسیقی با عاملان فاجعه مسمومیت مشکوک در مدارس قم سریعا برخورد کند. واکنش‌ها به این اتفاقات همچنان ادامه دارد و در شبکه‌های مجازی این خبر مدام از سوی مردم بازنشر می‌شود.

 

در ادامه برخی از نظرات کاربران درباره پخش فیلم بازخوانی آهنگ گنگستر شهر آمل توسط معلم مذکور را می‌خوانیم: 

کاربری به نام خانم هیمو نوشته: چشممون روشن! یکی بیاد بگه این خانوم معلم از کدوم فیلتری رد شده؟ کم مونده بیاد وسط یه چرخی هم برنه!

مصطفی فقیهی نوشته است: دم عیدی خانم معلم را بیکار کردید، نگران نباشید! پیج اینستاگرامی این خانم به یک فرصت مهم شغلی و نقطه عطف زندگی او بدل می‌شود.

محمد واعظ عنوان کرده: درمورد مسمویت دانش‌آموزان دختر قمی هم اینقدر سریع عمل کردید؟ جان دانش‌آموزان برایتان اهمیت ندارد؟

کاربری با نام نگین کیانی گفته: اخراج رو نمی‌فهمم ولی عمیقا متاسفم برای اون معلم برای سیستم آموزش و خانواده‌ها.

رونقی نوشته: شادی و موسیقی هم جرم است، پخش آهنگ آهنگ گنگستر شهر آمل در کلاس درس مازندان باعث اخراج معلم شد!

شهاب ‌الدین عنوان کرده: چرا باید اجازه بده بچه‌ها عرق سگی خرمه، واقعا این آدم صلاحیت داره معلم بچه‌ها بشه، اونم تو اون سن به اون مهمی؟ با اخراجش موافق نیستم، ولی کارش درست نبود.

مهیار اربابی گفته: معلم و اخراج کردن، مدرسه رو لغو مجوز کردن، بچه‌ها رو دلشکسته کردن، چرا؟ چون آهنگ گنگستر شهر آمل و خوندن.

یگانه خدامی نوشته: مطمئنم معلم قائمشهری بین دانش‌آموزانش خیلی محبوب بوده. چون سرحال بهشون درس می‌داده نه با روش معلم‌هایی که شما دوست دارین.مطمئنم درس‌ها رو خیلی خوب یاد می‌گرفتن و سال‌ها توی ذهن‌شون می‌مونه. مطمئنم غمگینن که معلم شادشون رو که به دل بچه‌ها راه می‌اومد از دست دادن.

احسان بداغی نوشته: بهترین اساتید و مفاخر موسیقی این کشور را ممنوع‌الاجرا و گوشه‌نشین کرده‌اند، بعد ایراد می‌گیرند معلم قائم‌شهری برای بچه‌ها موسیقی مبتذل گذاشته.

 

 

 

روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران: 

با توجه به اینکه مدیر مدرسه طی نامه ای؛ کتباً درخواست تجدید نظر و مساعدت در خصوص ادامه همکاری این معلم را نموده اند و معلم مربوطه هم با اعلام ندامت و اذعان به عدم توجه به آثار سوء شانیت بخشی به برخی رفتار‌های غیر اخلاقی و هنجار شکن موجود در متن این ترانه، درخواست مساعدت جهت جبران اتفاقات اخیر را داشته است، تجدید نظر خواهی آنان با حضور همه اعضای شورای نظارت مطرح و در خصوص ادامه همکاری وی تصمیم گیری خواهد شد.

اگر در مدرسه‌ای رفتار غیر حرفه‌ای از معلمی سر بزند طبیعی است آموزش و پرورش طبق ضوابط و مقررات در خصوص آن فرد و مدرسه تصمیم گیری نماید و این خواسته بحق مردم شریف ایران است که در لحظه لحظه شکل گیری شخصیت دانش آموزان، از روح و جان امید‌های ارزشمند این دیار پر گهر امانتداری و حفاظت گردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • ناشناس

    آخه اشکالی نداشت آدم بلخره اشتباه میکنه دیگه

  • رضازاده از گلستان

    ب خانم معلم فرست دو باره بدید...

  • ونزدی

    اصلا کار بدی نکرده بود

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها