`
شمانیوز
شما نیوز

وام های دانشجویی

آغاز ثبت نام وام های دانشجویی از اواخر هفته آینده

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: ثبت نام وام های دانشجویی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401 از اواخر هفته آینده آغاز می شود.

آغاز ثبت نام وام های دانشجویی از اواخر هفته آینده

مسعود گنجی درباره ثبت نام وام های دانشجویی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401 گفت:ثبت نام های وام های دانشجویی از اواخرهفته آینده آغاز می شود.

وی گفت:531 میلیارد تومان وام در نمیسال اول سال جاری به دانشجویان پرداخت شده است و برآورد ما برای نیم سال دوم سال تحصیلی 1402-1401 نیز همین مقدار است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان درباره اینکه آیا در نیمسال دوم سال تحصیلی وام های دانشجویی افزایش خواهد داشت یا خیر افزود:جلسه هیات امنا این هفته چهارشنبه تشکیل شده و دراین جلسه این موضوع روشن می شود.

براساس این گزارش، وام‌ها به 4 دسته تحصیلی، ودیعه مسکن متاهلی، شهریه، و ضروری طبقه‌بندی می‌شود. میزان وام تحصیلی دانشجویان در سال تحصیلی کنونی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی پیوسته معادل یک میلیون و 950 هزار تومان بود که برای سال تحصیلی آینده مبلغ 2 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است. همچنین وام تحصیلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی‌ارشد پیوسته، کارشناسی‌ارشد ناپیوسته و دکترای حرفه‌ای در سال تحصیلی گذشته معادل یک میلیون و 950 هزار تومان بود. در حال حاضر، مبلغ این وام 3 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

همچنین دانشجویان دکتری تخصصی پیوسته و ناپیوسته مبلغ 6 میلیون تومان نیز در سال تحصیلی گذشته برای وام تحصیلی دریافت می‌کردند. وام این گروه از دانشجویان با افزایش 500 هزار تومانی به مبلغ 6 میلیون و 500 هزار تومان در سال تحصیلی جدید رسیده است.

وام مسکن به 3 گروه شهر تهران، کلان‌شهرها و سایر شهرها تقسیم می‌شود، در سال تحصیلی گذشته، میزان وام مسکن در پایتخت معادل 32 میلیون و 500 هزار تومان بود. در سال تحصیلی جدید، این مبلغ معادل 35 میلیون تومان است. وام مسکن متاهلی در کلان شهرهای ایران برای سال تحصیلی گذشته معادل 26 میلیون تومان بود؛ مبلغ این وام در سال تحصیلی جدید 30 میلیون تومان است. همچنین مبلغ این وام در سایر شهرهای ایران در سال گذشته تحصیلی، مبلغ 19 میلیون و 500 هزار تومان بود که با افزایش 5 میلیون و 500 هزار تومانی معادل 25 میلیون تومان برای سال تحصیلی جدید است.

میزان وام شهریه در سال گذشته تحصیلی برای مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی‌ناپیوسته معادل 1 میلیون و 300 هزار تومان بود. این مبلغ در سال تحصیلی جدید معادل 1 میلیون و 500 هزار تومان درنظر گرفته شده است. وام دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی‌ارشد پیوسته، کارشناسی‌ارشد ناپیوسته و دکتری حرفه‌ای در سال تحصیلی گذشته نیز به میزان 2 میلیون و 600 هزار تومان بود. این مبلغ در سال تحصیلی آتی با افزایش 400 هزار تومانی به مرز 3 میلیون تومان رسیده است. همچنین مبلغ وام شهریه دانشجویان دکتری تخصصی پیوسته و ناپیوسته در سال گذشته تحصیلی معادل 6 میلیون و 500 هزار تومان بود. این مبلغ در سال تحصیلی جدید نیز همان 6 میلیون و 500 هزار تومان است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها