`
شمانیوز
شما نیوز

قیمت دلار

بسته جدید بانک مرکزی برای کنترل قیمت دلار | دلار سقوط می کند

بانک مرکزی با بسته جدیدی در راستای کنترل قیمت ارز، به ویژه قیمت دلار، شروع می کند. این بسته جدید، که فردا به اجرا خواهد رسید، امکان سقوط قیمت دلار را در صورت اجرای صحیح فراهم خواهد کرد.

بسته جدید بانک مرکزی برای کنترل قیمت دلار | دلار سقوط می کند

به گزارش شمانیوز: بسته جدید بانک مرکزی برای دلار، با استفاده از تجربه روسیه در بازگرداندن ارزش روبل، از فردا به اجرا در می‌آید. در این مدل، تمام منابع ارزی حاصل از صادرات، زیر نظر بانک مرکزی قرار می‌گیرد و ارزهای صادراتی تحت کنترل این بانک قرار می‌گیرد.

 به علاوه، صادرکنندگان عمده باید ارز خود را در بازار مبادله ارز و طلا، عرضه کنند. این مدل پیمان‌سپاری صد در صدی ارزهای صادراتی است که در صنایع و معادنی که محصولات خود را به واسطه منابع ارزان انرژی تولید می‌کنند و در بازارهای جهانی به فروش می‌رسانند، قابل اجراست. 

در صورت اجرای موفق این مدل، امکان ریزش‌های سنگین در بازار ارز و بازیابی ارزش پول ملی مشابه آنچه در روسیه اتفاق افتاد، وجود خواهد داشت. این بسته جدید، جزئیات جدیدی در مورد عملیات ارزی دولت نیز ارائه می‌دهد.

تکمیلی ۱/ ساعت ۹ صبح دوم اسفند

 فروش ارز با کارت ملی متوقف شد 

 با اعلام بانک مرکزی از امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران رسما آغاز به کار می‌کند.

 این مهم بعد از آن به مرحله اجرا درآمده که در هفته‌های اخیر نرخ ارز نوسان شدید را ثبت کرده و به رکوردهای تاریخی رسیده است.

مردم برای دریافت این ارز باید به کارگزاری‌هایی که بانک مرکزی معرفی می‌کند مراجعه کنند و در زمان مشخصی ارز خود را دریافت کنند.

طبق تصمیم جدید بانک‌مرکزی؛ برای مسافرت های زمینی ۳۰۰ یورو و مسافرت‌های هوایی ۵۰۰ یورو اختصاص داده شده است؛ ارز مسافرتی در پشت گیت فرودگاه‌ها به مسافران تحویل داده خواهد شد.

نکته مهم در سیاست‌های جدید ارزی بانک مرکزی این است که از این پس دیگر این بانک، ارز برای فروش با کارت ملی در اختیار صرافی‌ها قرار نمی‌دهد.

 البته صرافی‌ها می‌توانند از منابع داخلی خودشان در همان سرفصل ارز از مردم بخرند و به مردم بفروشند.

تکمیلی ۲/ ساعت ۱۱ قیمت دلار ۲ بهمن سه شنبه ۲ اسفند ساعت ۱۱:۰۱ مظنه دلار: ۴۹۲۰۰ ت تغییر نسبت به دیروز : -۶۴۰ ت آخرین تغییر: ۵۴ثانیه پیش بالاترین-پایین ترین : (۴۹۲۰۰-۴۹۸۴۰) قیمت سکه جدید سه شنبه ۲ اسفند ۰۱ ساعت ۱۱:۰۳ سکه جدید: ۲۹۴۰۰۰۰۰ ت تغییر نسبت به دیروز : -۴۰۰۰۰۰ ت آخرین تغییر: ۵۰ثانیه پیش بالاترین-پایین ترین : (۲۹۴۰۰۰۰۰-۲۹۸۰۰۰۰۰)

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها