`
شمانیوز
شما نیوز

جلسه تعیین حقوق ۱۴۰۲ کارگران | مبنای تعیین حقوق کارگران در سال بعد

جلسه تعیین حقوق ۱۴۰۲ کارگران آغاز شد | حقوق کارگران برای سال بعد چقدر خواهد بود؟

جلسات تعیین حقوق ۱۴۰۲ کارگران در حالی آغاز شد که مبنای تصمیمات شورای عالی کار باید با دیدی متفاوت‌تر از گذشته و بر مبنای تغییرات لحظه‌ای قیمت‌ها، نوسانات نرخ ارز و تورمی باشد که هر لحظه نگرانی کارگران را نسبت به سال آینده و تامین هزینه‌های زندگی بیشتر می‌کند.

جلسه تعیین حقوق ۱۴۰۲ کارگران آغاز شد | حقوق کارگران برای سال بعد چقدر خواهد بود؟

 

به گزارش شمانیوز، سال جاری و خصوصا چندماه اخیر، قیمت اقلام مصرفی مردم دارای نوسانات و تغییرات عمده‌ای شده که بالارفتن نرخ ارز و دلار هم این نگرانی و دغدغه را برای سرپرستان رنج‌دیده قشر کارگر دوچندان کرده است. موضوعی که نیازمند تغییر نگرش مسئولانی است که در شورای عالی کار می‌بایست این نگاه‌های نگران قشر زحمتکمش کارگر را مدنظر قرار دهند و در عمل اثبات کلام امیر را نسبت به اهمیت کارگران و دستان پینه‌بسته آنها به اجرا بگذارند.

حقوق کارگران

تسنیم در این‌باره نوشت: با آغاز جلسات مزد 1402 نگاه میلیون‌ها کارگر به تصمیمات جلسات این هفته شورای عالی کار است. کاهش ارزش پول ملی با رشد قیمت دلار، حذف ارز ترجیحی و افزایش تورم کالا باعث کاهش قدرت خرید جامعه کارگری شده و همین مسئله نگرانی کارگران را برای دستمزد بیشتر کرده است.

در حالی برخی دولتی ها معتقدند افزایش 57 درصدی مزد سال گذشته بخشی از عقب ماندگی مزدی کارگران را جبران کرد, ولی نمایندگان کارگر معتقدند که رشد قیمت ارز و حذف ارز ترجیحی افزایش دستمزد را خنثی کرد.

حقوق کارگران

نمایندگان کارگری معتقدند امسال سال سختی برای چانه زنی مزدی در پیش دارند, چرا که قدرت خرید کارگران با توجه به افزایش افسار گیسخته قیمت ها بسیار کاهش یافته است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها