`
شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

مسمومیت دانش آموزان 14 اسفند 1401 | وزیر بالاخره عذرخواهی کرد

مسمومیت دانش آموزان در حالی هنوز ادامه دارد که متاسفانه اقدام جدی از سوی دولت برای مقابله با این معضل انجام نشده است.

مسمومیت دانش آموزان 14 اسفند 1401 | وزیر بالاخره عذرخواهی کرد

به گزارش شمانیوز:  جدیدترین اخبار مسمومیت دانش آموزان امروز یکشنبه 14 اسفند را در ادامه بخوانید.

 

مسمومیت مجلس را متشنج کرد

در حالی که نظری نماینده خلخال قصد بیان تذکری در خصوص مسمومیت تعدادی از دانش آموزان در خلخال را داشت، کریمی قدوسی نماینده مشهد قصد ممانعت از بیان تذکر او را داشت که همین موضوع باعث شد برای دقایقی جو مجلس متشنج شود.

 

پدر و مادرها نمی‌دانند بچه‌ها باید به مدرسه بروند یا نه

فاطمه مقصودی نماینده مجلس به خبرآنلاین گفت:ما در کمیسیون تلفیق با حضور وزرای آموزش‌و پرورش و بهداشت جلسه تشکیل دادیم. اعضای وزارت اطلاعات هم در جلسه حضور داشتند.همان‌طور که گفتم نیروهای امنیتی به‌شدت پی‌گیر هستند تا مجرمان را پیدا کنند، آن‌ها دارند روی این موضوع کار می‌کنند و این وظیفه اجرایی دست آن‌هاست و ما نظارت می‌کنیم و تاکید می‌کنیم که هرچه زودتر باید تکلیف مشخص شود.

وی افزود: پدر و مادرها نمی‌دانند بچه‌ها باید به مدرسه بروند یا نه، مدارس هم که باز است و والدین نمی‌دانند چه باید بکنند. در مجموع مجلس نظارت خود را انجام می‌دهد و نیروهای امنیتی هم تلاش خود را می‌کنند، ان‌شاالله زودتر به‌نتیجه برسیم.

 

 

 

 

مسمومیت دانشجویان دختر در ارومیه

برخی دانشجویان دختر ساکن در یک خوابگاه شهر ارومیه مدعی شدند ساعت ۰۰:۳۰ بامداد یکشنبه بر اثر مواردی نامعلوم در خوابگاه مسموم شده‌اند.

به گفته آنها، در این خوابگاه دخترانه ۴۵۰ دانشجو اسکان دارند که تعداد زیادی از آنان مسموم شده ولی تنها ۲۹ نفر از آنان در بیمارستان بستری شدند.

به گفته رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای قاضی طباطبایی که در سری دوم مسمومیت خود را به خوابگاه رسانده بود، به زعم خود بوی گاز تلخ استشمام کرده و خود نیز حالت تهوع و سرگیجه داشته است.

 

 

 

انتقال ۲۰ دانش آموز مشهدی به مراکز درمانی در پی بروز مسمومیت در یکی از مدارس دخترانه این شهر

شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت وگوی کوتاهی با خبرنگار آخرین خبر از افزایش تعداد دانش آموزان درگیر مسمویت به حدود ۲۰ نفر خبر داد که به بیمارستان منتقل شده اند.

انتقال ۲۰ دانش آموز مشهدی به مراکز درمانی در پی بروز مسمومیت در یکی از مدارس دخترانه این شهر

شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت وگوی کوتاهی با خبرنگار آخرین خبر از افزایش تعداد دانش آموزان درگیر مسمویت به حدود ۲۰ نفر خبر داد که به بیمارستان منتقل شده اند.

 

 

 

ادامه مسمومیت‌ها در اهواز واصفهان 

سخنگوی اورژانس و پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز: بنا بر گزارشی از دبیرستان دخترانه خیام در منطقه شهرک دانشگاه اهواز در خصوص بوی بد و بدحال شدن تعدادی از دانش آموزان، سه دستگاه آمبولانس به این محل اعزام شد.

 بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار مهر، امروز حادثه مسموم سازی دانش‌آموزان در مدرسه دخترانه شاهد خیابان مطهری اصفهان تکرار شد. 

 

 

 

سریال مسمومیت‌ها در اهواز، نیشابور و زنجان

۵۰ دانش آموز در دبیرستان دخترانه بقراط در نیشابور دچار علائم مسمومیت شدند که از این تعداد ۱۰ نفر با اورژانس به بیمارستان منتقل شدند و کار درمانشان در حال انجام است. 

همچنین گزارش‌هایی مبنی بر وقوع مسمومیت در دو مدرسه ابتدایی و دبیرستان شهرهای زنجان و ابهر شده است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز از مسمومیت دانش‌آموزان دختر یک مدرسه در اهواز خبر داد.

 

 

 

شیراز،اسفراین و گنبدکاووس به لیست مسمومیت های سریالی اضافه شدند

سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس: یکشنبه ۱۴ اسفندماه ساعت ۹ صبح تعدادی از دانش آموزان دختر دبیرستان ایرج کمالی در شهرستان شیراز بوی نامطبوعی را استنشاق می‌کنند که بلافاصله مدیر مدرسه با سامانه ۱۱۵ اورژانس فارس ارتباط برقرار می‌کند.

مدیر آموزش و پرورش استان گلستان: صبح امروز ۱۵ دانش آموز گنبدی با علائم گازگرفتگی راهی بیمارستان شدند که ۱۲ نفر از آنها بعد از درمان مرخص شده و سه نفر بستری هستند.

حدود ۱۰ دانش آموز اسفراینی به دلیل علائم خفیف تنفسی به بیمارستان این شهرستان منتقل شدند.

 

 

انتقال ١١ دانش آموز یک مدرسه بندرعباس به بیمارستان/ مسمومیت به دانش‌آموزان مدرسه کوثر بندرعباس رسید؟

١١ دانش آموز مدرسه دخترانه کوثر در بندرعباس بدلیل آنچه سختی در تنفس عنوان شده به بیمارستان منتقل شده اند.

صبح امروز از مدرسه کوثر محله ششصد دستگاه در بندرعباس گزارشی از بروز نفس تنگی شماری از دانش آموزان به مرکز فوریت های پزشکی و اورژانس اعلام شده است.

 

 

رئیس اورژانس آذربایجان شرقی: ۳۷ دانش‌آموز تبریزی با علائم مسمومیت به مراکز درمانی منتقل شدند

دکتر جعفری روحی، رئیس اورژانس آذربایجان شرقی:

امروز یکشنبه چهاردهم اسفندماه تعداد ۳۷ نفر از دانش آموزان تبریزی تا ساعت ده و نیم صبح، با علایم مسمومیت تحت نظر پزشکی قرار گرفتند.

طی تماس صورت گرفته از سوی مدارس با اورژانس ۱۱۵ تبریز بلافاصله همکاران ما سریعاً در محل حاضر شدند که از ۳۷ نفر دانش آموز با علائم مسمومیت تعداد ۲۷ نفر با علائم مسمومیت به مراکز درمانی انتقال داده شدند که این عزیزان در حال درمان هستند.

خوشبختانه بیمار بدحال نداشتیم و تاکنون بیمار بدحال به اورژانس گزارش نشده است و همه دانش آموزان تحت درمان قرار گرفته‌اند. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها