`
شمانیوز
شما نیوز

آمار جالب مدرسه کمک آموزشی مجازی در سال 1401

بیش از 30 میلیون دقیقه بازدید از «فیلیمو مدرسه»/ تهرانی‌ها و جمعه‌ها رکورد زدند

درس و مدرسه مدت‌هاست که دیگر تنها به همان کلاس‌های همیشگی محدود نمی‌شود و شیوه‌های نوین آموزشی باعث شده تا دانش‌آموزان علاوه بر مدرسه در فضاهای دیگر هم پای کلاس درس بنشینند و تحصیل را در قالب‌های دیگری تجربه کنند؛ خاصه در شرایط بحرانی تعطیلی مدارس!

بیش از 30 میلیون دقیقه بازدید از «فیلیمو مدرسه»/ تهرانی‌ها و جمعه‌ها رکورد زدند

به گزارش شمانیوز: «فیلیمو مدرسه» که شاید اولین مدرسه کمک آموزشی برخط در کشور بود و برای پیش دبستانی و پایه اول تا نهم طراحی شد، امسال هم توانست دانش‌آموزان زیادی را به شکل مجازی دور هم جمع کند.

مرور آمار فعالیت این پلتفرم کمک آموزشی در سال 1401 نشان می‌دهد که کاربران بیش از 30میلیون دقیقه در «فیلیمو مدرسه» حاضر شدند و درس خواندند تا شعار «تحول‌ و کیفی‌سازی آموزش» با هدف «عدالت آموزشی» تا حدودی محقق شده باشد. در این میان 20 هزار دقیقه محتوای درسی تولید شده و 12 هزار دقیقه هم به محتوای تولیدی در حوزه مهارتی اختصاص دارد.

از آسیا تا آمریکا

مطابق آمار اعلامی «فیلیمو مدرسه» از 30 میلیون دقیقه تماشای آنلاین محتوای آموزشی، تهرانی‌ها با 53درصد و اصفهانی‌ها با 11درصد، بیشترین میزان استفاده از این مدرسه کمک آموزشی برخط را داشته‌اند. دانش آموزان مشهدی، کرجی، شیرازی نیز در رده‌های بعدی قرار دارند. همچنین بیشتر از 3 هزار دانش آموز از ساکنین مناطق دور از مرکز(محروم) هم به صورت رایگان از محتوای فیلیمو مدرسه بهره‌مند شده‌اند. بر همین اساس 1863 دانش‌آموزِ تحت حمایت خیریه‌های کشور هم از مخاطبان این پلتفرم آموزشی در سال 1401 بودند.

همچنین با توجه به مشکلاتی که برای دختران دانش آموز در افغانستان پیش آمد و اعلام خبر استفاده رایگان دانش آموزان افغانستانی از فیلیمو مدرسه، در سه ماهه زمستان بیش از 8هزار کاربر افغانستانی با حضور در مدرسه کمک درسی آنلاین فیلیمو، از امکانات آموزشی آن بهره‌مند شدند. علاوه بر افغانستان، دانش آموزانی از کشورهای پاکستان، ترکیه، انگلستان، آمریکا و کانادا هم به ترتیب بیشترین استفاده از فیلیمومدرسه را به خود اختصاص داده‌اند.

جمعه تعطیل نیست!

بر اساس گزارش فیلیمومدرسه، از میان دروس ارائه شده، درس ریاضی با 39 درصد در رتبه اول مطالعه دانش‌آموزان پایه‌های اول تا ششم قرار گرفته است. همچنین درس علوم با 31 درصد و فارسی با 21 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند. در پایه هفتم تا نهم هم ریاضی با 31.2 درصد همچنان بیشترین آمار بهره‌برداری را به خود اختصاص داده و بعد از آن هم علوم با 23 و درس اجتماعی با 14.2 درصد در جایگاه بعدی مراجعه دانش‌آموزان قرار گرفته است.

اوج ساعت مرور و درس خواندن دانش‌آموزان هم بین ساعت  19 تا 20 است و جمعه‌‌ها نیز پرترافیک‌ترین روز هفته برای مراجعه و مرور دروس آموزشی را به خود اختصاص داده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها