`
شمانیوز
شما نیوز

بیمارستان هزار تخت خوابی امام مهدی کجاست؟ + جزئیات

بیمارستان هزار تخت خوابی امام مهدی (عج) در دل بیمارستان امام خمینی تهران امروز با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

بیمارستان هزار تخت خوابی امام مهدی کجاست؟ + جزئیات

به گزارش شمانیوز: بیمارستان هزار تختخوابی حضرت مهدی (عج) به عنوان بزرگترین و مجهزترین طرح حوزه سلامت کشور با حضور آیت الله رئیسی رئیس جمهور امروز  چهارشنبه  در روز میلاد حضرت ولیعصر (عج) در تهران افتتاح شد.

عملیات ساخت این بیمارستان ابتدا در سال 90 با سرمایه گذاری یک خیر آغاز شد و مدتی بعد از فوت این نیکوکار به دانشگاه علوم پزشکی تهران واگذار شد.

این بیمارستان یکی از بیمارستان های بسیار مجهز فوق تخصصی است که در دل بیمارستان 1500 تختخوابی امام خمینی(ره) راه اندازی و به ظرفیت این مجتمع بیمارستانی اضافه می شود.

این بیمارستان بسیار مدرن و مطابق با استانداردهای روز جهانی، با 38 اتاق عمل و اورژانس فوق پیشرفته مجهز به باند هلی کوپتر، بزرگ‌ترین طرح ملی سلامت در تاریخ کشور است که تاحدودی هوشمند و به لحاظ امنیت سازه بسیار مستحکم طراحی و ساخته‌شده و نزدیک به یک هزار تخت بستری به مجموعه تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه می‌کند. درمانگاه بیمارستان مهدی کلینیک هم در فضایی حدود هشت هزار مترمربع ظرفیت مراجعات سرپایی را یک و نیم تا دو برابر افزایش خواهد داد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران این مجموعه بزرگ به مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با ظرفیت یک هزار و 100 تخت فعال که خود از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین بیمارستان‌های منطقه خاورمیانه است اضافه می‌شود که در کنار طرح درحال‌توسعه ساختمان انستیتو کانسر قطب درمان سرطان کشور با حمایت مالی یکی دیگر از خیرین سلامت، پشتوانه امنیتی خوبی برای شهر تهران و کشور در مواقع بحران خواهد بود.

معاون اجرایی رئیس جمهور هم آبان ماه امسال در بازدید از این طرح سبک فعالیت دولت سیزدهم را میدانی و جهادی عنوان و اعلام کرده بود که مهدی کلینیک بزرگترین و مجهزترین طرح حوزه سلامت تا پایان امسال به بهره برداری کامل می رسد.

منصوری این را هم گفته بود که حدود 30 درصد از افرادی که در حوزه پزشکی، بهداشت و درمان حضور دارند، به نوعی بخشی از آموزش آنها در این مجتمع خواهد بود. این طرح وقتی به راه اندازی کامل برسد، ظرفیت هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت شبکه بهداشت و درمان و وزارت بهداشت اضافه می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها