`
شمانیوز
شما نیوز

سازمان هواشناسی

باران در ۱۲ استان با ورود سامانه جدید | آخر هفته این استان‌ها بارانی و برفی‌اند

سازمان هواشناسی کشور از بارش باران، برف و تگرگ، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در نقاط مختلف کشور خبر داد.

باران در ۱۲ استان با ورود سامانه جدید | آخر هفته این استان‌ها بارانی و برفی‌اند

 سازمان هواشناسی در آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی کشور اعلام کرد که امروز چهارشنبه‌ با ورود سامانه‌ بارشی‌ از غرب‌ کشور در استان‌های آذربایجان غربی‌، آذربایجان شرقی‌، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، همدان، زنجان، غرب‌ چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه‌ و بویراحمد و شمال بوشهر بارش‌ باران، گاهی‌ رگبار و رعدوبرق‌، در نواحی‌ مستعد تگرگ‌ و وزش‌ باد شدید موقت‌ پیش‌بینی‌ می‌شود.

براساس گزارش این سازمان، بیشینه‌ شدت‌ بارش‌ در استان‌های خوزستان، لرستان و ایلام انتظار می‌رود.

همچنین‌ امروز در بخش‌هایی‌ از ارتفاعات‌ و دامنه‌های البرز، سواحل‌ دریای خزر، کرمان و سیستان و بلوچستان بارش‌ پراکنده و وزش‌ باد رخ‌ خواهد داد.

پنجشنبه‌ در بخش‌هایی‌ از شمال غرب‌، غرب‌، جنوب‌ غرب‌، سواحل‌ دریای خزر، ارتفاعات‌ و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین‌، البرز، تهران و سمنان سامانه‌ بارشی‌ فعالیت‌ خواهد داشت‌ و در بخش‌هایی‌ از مرکز، شرق‌ و شمال شرق‌ کشور بارش‌ پراکنده انتظار می‌رود.

جمعه‌ در مناطقی‌ از شمال غرب‌، سواحل‌ شرقی‌ دریای خزر و نوار شرقی‌ کشور و شنبه‌ در ارتفاعات‌ کرمان و سیستان و بلوچستان بارش‌ پراکنده پیش‌بینی‌ می‌شود. یکشنبه‌، با ورود سامانه‌ بارشی‌ دیگری در شمال غرب‌ و غرب‌ کشور بارش‌ آغاز خواهد شد.

لازم به‌ ذکر است‌ امروز در نواحی‌ شرق‌ و جنوب‌ شرق‌ و پنجشنبه‌ در بخش‌هایی‌ از شمال غرب‌، غرب‌، به‌تدریج‌ مرکز، شمال شرق‌ و دامنه‌های جنوبی‌ البرز در بعضی‌ ساعات‌ روز افزایش‌ سرعت‌ وزش‌ باد و در مناطق‌ مستعد گرد و خاک‌ انتظار می‌رود.

امروز دریای خزر و دریای عمان مواج‌ خواهند بود.

همچنین‌ از بعدازظهر پنجشنبه‌ تا یکشنبه‌ نیمه‌ شرقی‌ خلیج‌فارس‌ به‌تدریج‌ تنگه‌ هرمز و دریای عمان مواج‌ پیش‌بینی‌ می‌شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها