`
شمانیوز
شما نیوز

آب و هواشناسی

پیش بینی هواشناسی لرستان جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: فعالیت سامانه بارشی و بارندگی های مطلوب در تعطیلات نورزی امسال برای استان پیش بینی می شود.

پیش بینی هواشناسی لرستان  جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

 بهروز مرادپور روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری لرستان افزود: فردا جمعه و شنبه هفته آینده بارشی برای استان پیش بینی نشده است اما از غروب یکشنبه تا پایان هفته بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بر اساس مدل های هواشناسی، هفته دوم فروردین نیز سامانه بارشی جدیدی در لرستان فعال می شود که جزییات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۲ بارش های نرمالی برای لرستان پیش بینی شده است تصریح کرد: امسال نیز بارش های بسیار خوبی در استان ثبت شد و اکثر شهرستان ها نسبت به پارسال و بلند مدت افزایش بارندگی داشته اند.

مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: پارسال بارش های خوبی برای شرق و جنوب شرق استان ثبت شد که امسال تاکنون این بارش ها نسبت به سال قبل در مناطق یاد شده کم شده است.

مرادپور متوسط بارش های لرستان از اول مهر امسال تاکنون را ۳۴۴میلیمتر برشمرد و بیان کرد: بارندگی های ۱۴۰۱ در لرستان نسبت به سال قبل ۱۲ درصد افزایش و نسبت به بلند مدت چهار درصد کاهش یافته است.

وی افزود: بیشترین بارش با افزایش ۱۰۸ درصدی نسبت به پارسال و افزایش ۱۷ درصدی نسبت به بلند مدت مربوط به رومشکان بود و کمترین افزایش بارش ها با ۲۲ درصد نسبت به پارسال و ۲۳ درصد نسبت به بلند مدت برای دورود ثبت شد همچنین خرم آباد تاکنون ۳۱۲ میلیمتر بارندگی داشته که نسبت به پارسال افزایش۱۴ درصدی و نسبت به بلند مدت کاهش۱۲ درصدی داشته است.

وی اضافه کرد: همچنین اطلاع از پیش بینی های ۱۰ روزه وضع هواشناسی لرستان در ایام نوروز از طریق نرم افزار لرستان سفر امکانپذیر است و ارسال ۵۰ هزار پیامک در ورودی شهرهای استان برای مسافران برنامه ریزی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها