`
شمانیوز
شما نیوز

افزایش سقف وام خرید مسکن | وام ۸۰۰ میلیون تومانی مسکن

فرصتی برای خانه‌دار شدن | پیشنهاد بانک مسکن برای افزایش وام تا سقف ۸۰۰ میلیون تومان

فهیمه ساجدی خبرنگار شمانیوز: خبرها حاکی از آن است که بانک مسکن درخواست افزایش وام خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم را به بانک مرکزی ارائه کرده که در صورت موافقت با آن سقف وام به ۸۰۰ میلیون تومان افزایش می‌‌یابد.

فرصتی برای خانه‌دار شدن | پیشنهاد بانک مسکن برای افزایش وام تا سقف ۸۰۰ میلیون تومان

فهمه ساجدی خبرنگار شمانیوز، درخواست افزایش سقف وام بانک مسکن تا مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان از محل اوراق حق تقدم، فرصتی برای آن دسته از کسانی است که در تورم حال حاضر نتوانسته‌اند خانه‌دار شوند. بانک مسکن درخواست افزایش وام خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم را به بانک مرکزی ارائه کرده که اگر موافقت شود سقف وام به ۸۰۰ میلیون تومان افزایش می‌‌یابد.

رصد بازار مسکن نشان می‌دهد متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران از مرز 60 میلیون تومان عبور کرده است. این در حالی است که معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آبان‌ماه سال ۱۳۹۹ و بانک مرکزی از بهمن سال گذشته گزارش تحولات بازار مسکن را منتشر نکرده‌اند. اتفاقی که باعث شده تا قدرت خرید تقاضای مصرفی در بازار مسکن به شدت کاهش یابد و وام کنونی خرید از محل اوراق حق تقدم (480 میلیون تومانی) اثرگذاری چندانی در این فرآیند نداشته باشد.

با توجه به گرانی‌های لحظه‌ای و روزانه موجود در کشور، در حال حاضر با وام تعلق‌گرفته برای خرید مسکن بدون احتساب هزینه خرید اوراق (به طور میانگین 90 هزار تومان) می‌توان حدود 8 مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران خریداری کرد.

در این شرایط و با توجه به تورم قیمت مسکن، بانک تخصصی مسکن کشور پیشنهاد افزایش حدود 2 برابری وام خرید مسکن را به بانک مرکزی ارائه کرده است. بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته وام خرید مسکن از 200 میلیون تومان کنونی (برای هر فرد) به 350 میلیون تومان افزایش می‌یابد. به عبارت دیگر یک زوج جوان می‌توانند 700 میلیون تومان وام دریافت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied