`
شمانیوز
شما نیوز

سهام عدالت

کلاهبرداری میلیاردی با ترفند پرداخت سود سهام عدالت

رئیس پلیس فتای البرز از شناسایی فردی که با ترفند مشاهده سود سهام عدالت بیش از یک هزار مورد کلاهبرداری اینترنتی به ارزش ۱۵ میلیارد ریال کرده بود، خبر داد.

کلاهبرداری میلیاردی با ترفند پرداخت سود سهام عدالت

سرهنگ رسول جلیلیان اظهار کرد: در پی مراجعه چند شهروند کرجی به پلیس فتا و اعلام شکایت مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: بررسی‌های اولیه حکایت از این داشت که مالباختگان در یکی از شبکه‌های اجتماعی با تبلیغی مبنی بر مشاهده سود سهام عدالت مواجه شده و برای مشاهده سود این سهام به درگاه پرداخت بانکی جعلی هدایت می‌شوند و از این طریق اطلاعات بانکی آنها به سرقت رفته و طرف کلاهبردار اقدام به برداشت غیرمجاز یک میلیارد ریال از حساب آنها می‌کند.

رئیس پلیس فتای استان البرز اضافه کرد: مأموران پلیس فتا با انجام اقدامات تخصصی و بررسی مستندات جمع‌آوری شده، متهم دخیل در این کلاهبرداری را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را در یکی از استان‌های همجوار دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به کشف اطلاعات بیش از ۱۵۰۰ حساب بانکی در مخفیگاه متهم، تصریح کرد: ارزش کلاهبرداری صورت گرفته توسط کارشناسان حدود ۱۵ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

سرهنگ جلیلیان در پایان با بیان اینکه پرونده را جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضائی دادند که در این رابطه تاکید می‌شود: برای مشاهده و دریافت سود سهام عدالت نیاز به هیچ گونه پرداخت وجهی نیست و این سود با توجه به اعلام مراجع رسمی در زمان مقرر به حساب‌هایی که قبل‌تر توسط افراد اعلام شده واریز خواهد شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: شهروندان به‌هیچ‌عنوان به پیامک‌ها و تماس‌های تلفنی که در آن از مردم درخواست اطلاعات شخصی جهت ثبت نام جاماندگان سهام عدالت می‌شود، توجه نداشته باشند و هرگونه اطلاع و اخبار را تنها از طریق سایت‌های معتبر و رسانه‌های جمعی پیگیری کنند.

رئیس پلیس فتای استان البرز در پایان گفت: سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن‌ها می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند و در صورت نیاز نیز می‌توانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی فوریت‌های سایبری و شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به‌صورت شبانه‌روزی با همکاران ما در میان بگذارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied