شمانیوز
شما نیوز

برنامه threads نیامده فیلتر شد

تنها چند ساعت پس از معرفی و عرضه سکوی تردز از سوی شرکت متا، بر اساس گزارش کاربران، این پلتفرم در برخی از اپراتورها با اختلال همراه است.

برنامه threads نیامده فیلتر شد

به گزارش شمانیوز: تنها چند ساعت پس از معرفی و عرضه سکوی تردز از سوی شرکت متا، بر اساس گزارش کاربران، این پلتفرم در برخی از اپراتورها با اختلال همراه است.

پلتفرم تردز تنها چند ساعت بعد از معرفی و عرضه در برخی اپراتورهای ایرانی با اختلال مواجه شد.

تردز، سکوی مشابه توئیتر در اینستاگرام برای ارسال پست‌های متنی است.

 

چرا تردز در ایران فیلتر است؟

شبکه اجتماعی «اینستاگرام تردز» از روز گذشته منتشر شده، اما امکان دسترسی به آن با IPهای ایران وجود ندارد.

به گزارش دیجیاتو، با این‌حال اگر عضو این شبکه شده باشید، احتمالا تعداد زیادی از دوستان خود را ببینید که همین امروز در آن عضو شدند. درواقع کمتر کسی متوجه فیلتر بودن تردز در ایران شده چرا که فیلترشکن‌ کاربران در هنگام استفاده از اینستاگرام روشن است.

اما نکته مهمی که باید گفت این است که فیلترینگ تردز، اقدام جدیدی نیست و همه چیز به مسدودسازی اینستاگرام باز می‌گردد. مسدود بودن تردز در ایران نشان می‌دهد فیلترینگ در ایران به مرحله جدیدی رسیده است. در واقع فیلترینگ کاری می‌کند تا فرصت‌های جدید، پیش از آنکه بخواهند به شکل یک تهدید در بیایند ، از کاربر گرفته شود.

بر اساس پیگیری‌ها به نظر می‌رسد دستوری مستقیم مبنی بر فیلترینگ تردز هنوز صادر نشده اما با توجه به اینکه دو محصول دیگر شرکت متا یعنی اینستاگرام و واتس‌اپ مسدود هستند، این اتفاق برای تردز هم رخ داده است.ناگفته نماند دو بار از سوی مرکز ملی فضای مجازی به شرکت متا اولتیماتوم داده شده تا برای فعالیت محصولاتش در ایران، اقدام قانونی کند اما تا امروز کسی جواب این مرکز را نداده است.

بر اساس بررسی‌های فنی، مشخصاً محدودیتی هم از جانب متا و سرویس تردز برای کاربران ایرانی وجود ندارد. بررسی‌های دیجیاتو از کارشناسان حوزه شبکه، این احتمال را تقویت می‌کند که عدم امکان دسترسی کاربران ایرانی به تردز، به فیلترینگ اینستاگرام باز می‌گردد.

اواخر شهریور سال ۱۴۰۱، اینستاگرام در ایران فیلتر شد و به نظر می‌رسد رنج آی‌پی‌های این پلتفرم هم مسدود شده است. موضوعی که موجب شده اکنون سرویس جدید اینستاگرام یعنی تردز نیز برای ایرانی‌ها فیلتر باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied