شمانیوز
شما نیوز

سوره نصر | ختم قرآن

طریقه ختم سوره نصر برای حاجت مندی | آثار و برکات سوره نصر

اگر شماهم درگیر مشکلات زندگی هستید با ختم قرآن سوره نصر مشکلات زندگی را حل کنید و به دست خدا بسپارید.

طریقه ختم سوره نصر برای حاجت مندی | آثار و برکات سوره نصر

بسیاری از مردم برای رفع کردن مشکلاتشان ختم قرآن نذر می کنند. ختم قرآن شیوه های گوناگون دارد. ختم قرآن برا سوره های مختلف نیز می باشد. ختم قرآن برای دفع مشکلات و موانع زندگی تاکید شده است. در زیر شیوه ختم قرآن ، سوره نصر را می خوانید. 

​ختم قرآن​

سوره نصر، صد و دهمین سوره ی قرآن کریم است که دارای 3 آیه می باشد. این سوره در مدینه نازل شده است. از سوره های مکی می باشد. خواندن این سوره فضیلت های بسیاری دارد. این سوره به نام های «إِذَا جَاءَ» و «الْفَتْح» شناخته می شود.

شیوه ختم قرآن سوره نصر

سوره نصر یکی از سوره های بافضیلتی است که تلاوت آن موجب استجابت دعا و ثوابی معادل با به شهادت رسیدن در جنگ پیامبر با دشمنان را دارد که تنها بخشی از فضایل آن است.

بعد از نماز صبح 25 مرتبه سوره نصر را بخواند مشکلات برطرف خواهد شد مجرب است ان شاء الله تعالی.

پیامبر (ص) در اواخر عمر شریفش نمی نشست و هیچ حرکتی نمی کرد مگر اینگه می گفت: «سُبْحانَ اللهِ وَ بِحَمْدِهِ وَ أَسْتَغْفِرُاللهَ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ». از ایشان علت این کار را پرسیدند. ایشان فرمودند: من به این کار فرمان داده شده ام و سپس سوره نصر را قرائت کردند.

فضایل و برکات سوره نصر

قبول شدن نماز :

حضرت محمد (ص) فرمودند: هر کس بعد از سوره حمد، سوره ی نصر را قرائت کند نمازش به بهترین وجه قبول است.

همچنین اگر در نماز بعد از سوره «حمد» 7 مرتبه سوره نصر را بخواند نمازش مورد قبول واقع شده و نمازگزاردن در سر وقت آن برایش دوست داشتنی می شود.

افزایش رزق و روزی :

امام صادق (ع) فرمودند: هر کس عصر پنجشنبه ۴۰بار سوره نصر را بخواند، خدای مهربان چنان رزق و روزی اورا وسیع و زیاد می کند، که موجب تعجب و شگفتی خود شخص می شود.

استجابت دعا :

از ائمه روایت شده است: هر کس سوره نصر را در نماز نافله اش یا در هنگام زوال خورشید روز جمعه بخواند و دعا کند خداوند دعایش را مستجاب می کند.

ختم مجرب و سریع التاثیر :

اگر کسی سوره نصر را هر روز ۴۱ مرتبه بخواند از عالم غیب برای او گشایش و فتحی خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی