شمانیوز
شما نیوز

طالع بینی | طالع بینی روزانه

طالع بینی | گل ماه تولدتان چیست ؟

طالع بینی و ماه تولدتان بر اساس گل های دنیا را در زیر می توانید بخوانید.

طالع بینی | گل ماه تولدتان چیست ؟

طالع بینی در قدیم بسیار مرسوم بوده است. بسیاری از حکومت از طالع بینی برای بقای پادشاهیشان استفاده می کردند. طالع بینی یعنی پیش گویی آینده. این روز ها طالع بینی دوباره مرسوم شده است.  در ادامه یک نوع طالع بینی بر اساس گل و گیاه را می خوانید. 

فروردین : کاکتوس

گل‌های کاکتوس بر خلاف ظاهرِ گا‌ها وحشی گیاه، بسیار ظریف، متقارن، خوشبو و زیبا است. گل‌های کاکتوس، بسته به نوع آن در رنگ‌های سفید، زرد، قرمز، صورتی و نارنجی متغیر است. ریشه‌های کاکتوس، نازک، فیبری و کم عمق هستند. ریشه‌ها معمولا به طور افقی گستره می‌شوند تا رطوبت سطح را به خود جذب کنند.

طالعی بینی

اردیبهشت :گیاه یشم

 کراسولا نقره ای یا همون گیاه یشم (به انگلیسی: Jade plant) یکی از زیباترین گیاهان برگی است که در فضای خانه و آپارتمان به خوبی رشد می‌کند. 

گیاه یشم یک درختچه مینیاتوری همیشه سبز با برگ‌هایی به رنگ سبز یشمی، گوشتی و آبدار است.

گل یشم بومی جنوب آفریقاست و پرورش و نگهداری از آن به شیوه‌ای است که امروزه به یک گیاه آپارتمانی پرطرفدار تبدیل شده است.

طالع بینی

خرداد :گیاه  تیلاندسیا 

گیاهان هوازی  تیلاندسیا (Tillandsia) یکی از خاص‌ترین گیاهان روی زمین هستند و بیش از ۴۵۰ گونه‌ی متفاوت دارند. اصالت گیاه هوازی به نسل بروملیادها برمی‌گردد و خانواده‌ی تیلاندسیا به خانواده‌ی آنانانس‌ها وصل می‌شوند! گیاهان هوازی در مناطق مختلفی از کره‌ی زمین پراکنده‌اند.

طالع بینی

تیر: گل اسپاتی فیلوم 

گل اسپاتی فیلوم یا گل چمچه ای (Peace lily) به دلیل آن که رشد راحتی دارد و زیبا نیز هست، یکی از گیاهان آپارتمانی متداول است.گل اسپاتی فیلوم یک گیاه گرمسیری سازگار و همیشه سبز است.

این گیاه در محیط جنگلی شکوفا می شود زیرا نور و رطوبت مداوم وجود در آن وجود دارد.

طالع بینی

مرداد: گیاه فیکوس

درختچه زیبای فیکوس الاستیکا در محیط گلخانه ای و آپارتمان ها نگهداری می شود و برگهای آن به رنگهای سبز و ابلق دیده می شود. گیاه فیکوس الاستیکا تقریباً در اکثر خانه‌ها به دلیل مقاوم بودن، نگهداری آسان و نیاز نوری کم گل نگهداری می‌شود.

طالع بینی

شهریور :آزالیا

گل آزالیا به دلیل گل‌های زیاد و زیبایی که دارد، یکی از گیاهان پرطرفدار به شمار می‌رود. گل آزالیا در اصل گیاه خانگی نیست،گل فضای باز است.

طالع بینی

مهر : سانسوریا

سانسوریا از خانواده ساکولنت‌ها و جز گیاهان آپارتمانی معروف و درعین حال پرطرفدار به‌شمار می‌رود؛ محبوب از این جهت که در عین زیبایی و تنوع گونه‌ها، نگهداری آسان داشتی و جز گیاهان سرسخت و مقاوم است.

طالع بینی

آبان: گل ناز بشقابی 

گل ناز بشقابی یا آئونیوم نام یک سرده از تیره گل نازیان است. گونه ای خاص از گیاه آئونیوم در کوهستان الوند می روید که از زیر سنگ خارا سر برمی آورد و تا پایان اردیبهشت ماه کاملا به گل نشسته سالم می مانند. گونه ای لاک پشت در کوهستان الوند وجود دارد که از برگ و ساقه پر گوشت ناز بشقابی تغذیه می کنند.

طالع بینی

آذر : گل برگ انجیری

گل برگ انجیری که نمادی از افتخار، احترام و طول عمر است با قرارگیری در هر محیطی حس و حال جنگل های گرمسیری را تداعی می کند.گیاه برگ انجیری که متعلق به خانواده بزرگAraceae است، با نام هایی همچون مانسترا و فیلودندرون نیز شناخته می شود.

طالع بینی

دی : گازمانیا

این گیاه زیبا متعلق به جنگلهای پرباران برزیلی است و بیشتر در مناطق گرمسیری یافت می‌شود. اما فرقی نمی‌کند کجا، اگر نور کافی را برای آن مهیا کنید حتی در یک آپارتمان کوچک در یزد هم رشد می‌کند!

طالع بینی

بهمن : بگونیا

یکی از گیاهانی که هم می­ تواند در باغچه کاشته شود و هم به عنوان گیاه آپارتمانیبگونیاها از خانواده گیاهان پرجمعیتی به نام بگونیاسه هستند.

طالع بینی

اسفند : گیاه عنکبوتی

گیاه گندمی ( عنکبوتی) با نام علمی comosu chlorophytum و نام انگلیسی spider plant جز گیاهان پایا محسوب می‌شود. این گیاه بومی مناطق استوایی و جنوب آفریقا است، ولی امروزه در سراسر جهان پرورش پیدا می‌کند.

 

طالع بینی

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی