شمانیوز
شما نیوز

مرغ | مرغ دوغی

طرز تهیه مرغ دوغی لذیذ و خوشمزه و آبدار در خانه برای 4 نفر

مرغ دوغی یکی از مرغ های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید با دوغ محلی ترش یا همین دوغ های شیشه ی آبعلی یک مرغ فوق العاده لذیذ و جدید تهیه کنید. طبخ مرغ همیشه رسپی های ثابتی دارد و شاید شما از مره و طعم آن خسته شده باشید و دوست دارید یک مزه جدید از مرغ را تست کنید یکی از لذیذ ترین روش ها برای داشتن یک مرغ آبدار و خوشمزه استفاده از دوغ در پخت آن می باشد. این مرغ خیلی سریع آماده می شود و شما می توانید از ترکیب سینه و ران یا ساق مرغ استفاده کنید و به همراه برنج کته زعفرانی سرو کنید. برای تزیین می توانید از انواع خلال ها یا سبزیجات استفاده کنید و یک غذای عالی برای خانواده تهیه کنید. از میان خانواده بزرگ لبنیات دوغ یکی از نوشیدنی های سالم ایرانی می باشد که یک مسکن قوی می باشد و باعث می شود شما خواب بهتری داشته باشید.

طرز تهیه مرغ دوغی لذیذ و خوشمزه و آبدار در خانه برای 4 نفر

مرحله اول: آماده سازی مرغ

به گزارش شمانیوز : ابتدا باید مرغ را خرد کنید. اگر از فیله استفاده می کنید به قطعات و اندازه دلخواه مرغ را خرد کنید و اگر می خواهید از سینه استفاده کنید برای پخت بهتر و سریع تر بهتر سینه را بدون استخوان کنید و بعد خرد کنید. سپس بشورید و داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافه مرغ خارج شود.

مرغ دوغی

مرحله دوم: سرخ کرده مرغ

کره ۱۰۰ گرمی را داخل یک تابه نسبتا گود بریزید و بگذارید تا کره ذوب شود. سپس مرغ ها را داخل کره ذوب شده قرار دهید و برای ۱۰ دقیقه یک طرف را سرخ کنید و بعد برگردانید و برای ۱۰ دقیقه دیگر زمان دهید تا طرف دیگر حسابی سرخ و طلایی شود. نیازی به افزودن ادویه نیست زیرا سرخ کردن در کره بوی زهم مرغ را می گیرد.

 

مرحله سوم: پخت مرغ دوغی

داخل یک قابلمه همه مرغ های سرخ شده را قرار دهید و قابلمه روی حرارت بگذارید. دوغ را به مرغ اضافه کنید و بدون قرار دادن درب قابلمه بگذارید تا ۲۰ دقیقه مرغ پخته شود و بعد زعفران دم کرده را اضافه کنید و مجدد ۴۰ دقیقه دیگر زمان دهید تا مرغ ها حسابی با دوغ پخته و تبدیل به یک سس غلیظ شود. خلال های مورد نظر را کمی خیس کنید و داخل کره تفت دهید. در انتها مرغ را داخل دیس کشیده و خلال ها را اضافه کنید. 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان