شمانیوز
شما نیوز

گل حسن یوسف | علت پژمرده شدن گل حسن یوسف

علت پژمرده شدن حسن یوسف چیست | نکات طلایی برای رفع پژمردگی حسن یوسف

اگر شماهم یک گلدان حسن یوسف دارید و دچار پژمردگی شده است حتما مقاله زیر را بخوانید.

علت پژمرده شدن حسن یوسف چیست | نکات طلایی برای رفع پژمردگی حسن یوسف

گل حسن یوسف یکی از گیاهانی است که تقریبا بیشتر افراد با آن آشنا هستند، این گیاه به دلیل داشتن برگ های دو رنگ در خانه اکثر افراد نگهداری می شود. همچنین شرایط نگهداری آسان باعث شده تا نظر بسیاری از دوست داران گل و گیاه، به حسن یوسف جلب شود. در این مقاله قصد داریم علت پژمرده شدن گل حسن یوسف را بررسی کرده و راه حلی برای آن به شما پیشنهاد کنیم.

گل حسن یوسف

علت پژمرده شدن گل حسن یوسف

 

همانطور که گفته شد گل حسن یوسف یک گل پر دوام است و نگهداری از آن کار بسیار آسانی است، یکی از نکاتی که باید در هنگام نگهداری کردن از حسن یوسف به آن توجه کنید احتیاج این گیاه به نور آفتاب می‌باشد. در صورتی که نور آفتاب کافی گل حسن یوسف تامین نشود، برگ گیاه شما پژمرده و یا تیره می‌شود.

آبیاری کم و یا زیاد به گل حسن یوسف می‌‌تواند در پژمرده شدن این گل تاثیر بسزایی داشته باشد، گاهی به دلیل کم بودن جای حسن یوسف ممکن است این گیاه شروع به پژمرده شدن بکند؛ در این صورت بهتر است هر چند ماه یکبار خاک گیاه حسن یوسف خود را بررسی کنید و در صورت رو آمدن ریشه‌های حسن یوسف اقدام به تعویض گلدان آن نمایید.

علت پژمرده شدن گل حسن یوسف به دلیل آفت

 

یکی از دلایل اصلی پژمرده شدن گل حسن یوسف وجود آفت در خاک این گیاه می‌باشد که برای این مشکل راه حل های متفاوتی وجود دارد که بهترین آن‌ها استفاده از انواع آفت کش است. با وجود آفت ها در خاک حسن یوسف می‌توانید شاهد خورده شدن برگ گل حسن یوسف خود و ایجاد سفیدک های کرکی بشوید

علت ریزش برگ حسن یوسف

 

تغییر ناگهانی دمای حسن یوسف در ریزش برگ این گل تاثیر بسیار زیادی دارد، برای جلوگیری از ریزش برگ این گیاه باید به نوه آبیاری ان نیز دقت داشته باشید. آلودگی هوا نیز یکی از عامل های بسیار مهم در ریزش و پژمرده شدن حسن یوسف می‌باشد، باید توجه داشته باشید که دود سیگار برای تمام گیاهان مضر است و باعث خشک شدن برگ گیاهان و ریزش آن‌ها می‌شود

گل حسن یوسف
نحوه سرحال کردن گل حسن یوسف

 

شاداب سازی و سرحال کردن گل حسن یوسف یکی از دغدغه های بسیاری از کاربران می‌باشد که بهتر است بدانید که روش های زیادی برای این کار وجود دارد، در ادامه چند مورد از نکات بسیار مهم برای مراقبت از حسن یوسف را برای شما عزیزان بررسی کرده و شرح داده ایم:

توجه به رطوبت و آبیاری حسن یوسف

 

همانطور که در متن گفته شد افراط کردن و یا تفریط در آبیاری گل حسن یوسف می‌تواند آسیب جدی‌ای به گل شما وارد کند؛ به طور کلی خاک گیاه در فصل‌های گرم سال مانند بهار و تابستان بایدذ مرطوب باشد و در فصل‌های زمستان و پاییز آبیاری به این گیاه باید  بشود.

زهکشی مناسب گیاهان

 

یکی از دلایل باتلاقی شدن خاک گیاه و پوسیدگی حسن یوسف زهکشی نزدن خاک می‌باشد؛ اضافه کردن برگ، شن، ماسه و پوست برنج به خاک گیاهان می‌تواند باعث زهکشی شدن آن بشود و آب اضافه را از خاک بگیرد.

علت پژمرده شدن گل حسن یوسف می‌توان به نور آن نیز بستگی داشته باشد، گیاه حسن یوسف به نور آفتاب بسیار زیادی احتیاج دارد اما باید توجه داشته باشید که قرار دادن آن در برابر نور مستقیم آفتاب یکی از دلایل سوختگی و پژمرده شدن حسن یوسف می‌باشد.
بهتر است حسن یوسفتان را در معرض نور فیلتر شده افتاب و پشت پنجیر قرار دهید تا نور آفتاب به صورت مستقیم به این گیاه زیبا و دوست داشتنی تابیده نشود.

دمای مورد نیاز گل حسن یوسف

 

برای جلوگیری از خشک شدن و پژمردگی حسن یوسف باید به دمایی که گیاه خود را در آن نگه داشته اید دقت نمایید، در فصل‌های سرد سال باید گیاه خود را از نزدیکی پنجره دور سازید تا مشکلی برای برگ حسن یوسف ایجاد نشود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • ناشناس

    عالی بود دست شما درد نکنه

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان