شمانیوز
شما نیوز

بازنشستگان | بازنشستگان کشوری | وام بازنشستگان کشوری

اطلاعیه فوری از حقوق بازنشستگان | بازنشستگان منتظر جلسه مهم درباره حقوق باشند

رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران گفت: انتظار داریم در نیمه‌ی دوم سال مزد و مستمری ترمیم شود.

اطلاعیه فوری از حقوق بازنشستگان | بازنشستگان منتظر جلسه مهم درباره حقوق باشند

۲۰ میلیون تومان اول مهر به حساب این بازنشستگان واریز می‌شود. مدیرکل فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی  بازنشستگان از واریز وام ۲۰ میلیون تومانی از اول مهرماه به حساب ۴۰ هزار بازنشستگان و مستمری‌بگیری که در قرعه‌کشی برگزیده شده‌اند خبر داد و گفت: روز گذشته (۲۰ شهریور) برای برگزیدگان این دوره از ثبت‌نام پیامک وام بازنشستگان ارسال شد. ثبت نام این وام بازنشستگان از مرداد شروع شده است. برای اطلاع از آخرین خبر در مورد وام بازنشستگان ادامه خبر را از دست ندهید.

بازنشستگان منتظر جلسه مهم درباره حقوق باشند

در ماه‌های اخیر، پرداخت حقوق بازنشستگان کارگری معمولاً با چند روز تاخیر همراه بوده است؛ علی دهقان کیا (رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران) در این رابطه می‌گوید: یکی دو روز عقب افتادن حقوق برای بازنشسته‌ی حداقل‌بگیر، ناراحت‌کننده است؛ بازنشستگان در هفته‌های پایانی هر ماه دیگر پولی در بساط ندارند.

او با تاکید بر لزوم بهبود معیشت بازنشستگان کارگری افزود: در نشست‌های مزدی امسال ماده ۴۱ قانون کار اجرایی نشد، حتی به تورم حدوداً ۴۷ درصدی اعتنایی نکردند و حداقل مزد و مستمری فقط ۲۷ درصد افزایش یافت؛ شورایعالی کار در این زمینه مرتکب خلافِ نقض قانون شده است. ببینند مستمری بازنشستگان چند درصد سبد معیشت است!

به گفته وی، تخلف از قانون از جانب هیچ کسی پذیرفته نیست و شکی نیست که در تعیین مزد و مستمری ۱۴۰۲ قانون رعایت نشده است.

دهقان‌کیا اضافه کرد: در این شرایط انتظار داریم در این هفته نشست مزدی شورایعالی کار با موضوع ترمیم مزد برگزار شود و در آن مزد کارگران شاغل و به تبع آن مستمری بازنشستگان کارگری براساس قانون ترمیم شود. مستمری فعلی کفاف هزینه‌های نصف ماه را هم نمی‌دهد!

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان