شمانیوز
شما نیوز

خودروی وارداتی | قیمت خودروهای وارداتی

قیمت خودروهای وارداتی مشخص شد | تصاویر وسوسه انگیز از خودروهای وارداتی

قیمت خودروی وارداتی بنر E۲۰۰ مدل ۲۰۱۸ و تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج مشخص شد.

قیمت خودروهای وارداتی مشخص شد | تصاویر وسوسه انگیز از خودروهای وارداتی

خودروی وارداتی با قیمت جدید مشخص شد. نخستین محموله خودرو وارداتی کیا متعلق به شرکت کوشاخودرو از گمرک ترخیص شده بود. زمان تحویل خودرو وارداتی به متقاضیان اعلام شد. این شرکت اعلام کرد که در هفته‌های آینده مدل‌ها دیگری نیز ترخیص می‌شوند.متقاضیان ثبت‌نام قرعه‌کشی خودرو وارداتی می‌توانند به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به آدرس saleauto.ir مراجعه و طبق شرایطی که در درگاه وزارت صمت shatanews.ir ذکر شده است، ثبت‌نام خود را انجام دهند. جزییات خودرو وارداتی هفته بعد نهایی می‌شود.

قیمت خودروهای وارداتی مشخص شد

قیمت خودروی بنز وارداتی E۲۰۰ مدل ۲۰۱۸ در بازار ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون است تویوتا راوفور ۵.۷ میلیارد تومان قیمت دارد کیا اسپورتیج ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است سورنتو نیز ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون قیمت دارد و سانتافه ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

­مجری طرح واردات خودرو وزارت صمت گفت: اولویت وزارت صمت واردات خودروی اقتصادی استاندارد است و خودروی بدون استاندارد وارد نخواهد شد.

خودروی وارداتی

مهدی ضیغمی مجری طرح واردات خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص واردات خودرو‌های اقتصادی؛ گفت: اولویت وزارت صمت، فقط واردات خودرو‌های اقتصادی با حدود قیمت ۱۰ هزار یورو است، هم اکنون بسیاری از خودرو‌های وارداتی در همین محدوده قیمتی است.

به گفته ضیغمی؛ واردات خودرو با قیمت پایین در صورت رعایت استاندارد‌های لازم محیط زیستی مانعی ندارد.

خودروی وارداتی

وی با بیان اینکه وزارت صمت تسهیل کننده واردات خودرو است؛ افزود: واردکنندگان خودرو در گام نخست باید اقدام به واردات خودرو‌های استاندارد کنند و وزارت صمت نیز در این امر به شرکت‌های واردکننده کمک خواهد کرد، در خودرو‌های با قیمت کمتر از ۱۰ هزار یورو رعایت استاندارد‌های محیط زیستی کمتر است.

ضیغمی با تاکید بر اینکه اولویت وزارت صمت فعلا فقط واردات خودرو است، اضافه کرد: در ابتدا باید بتوانیم خودرو وارد کنیم تا قیمت خودرو تنظیم شود و در گام بعد به سراغ واردات خودرو‌های برقی و هیبریدی خواهیم رفت.

مجری طرح واردات خودرو وزارت صمت، افزود: درصد واردات خودرو‌هایی که قیمت مناسبی دارند، بالاتر است؛ خودرویی که قیمت آن ۵ هزار دلار باشد، اما استاندارد نباشد، وارد نخواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان