شمانیوز
شما نیوز

تخم مرغ | پخت تخم مرغ

عمرا اگر این روش پخت تخم مرغ را بلد باشید | سریعترین راه پخت تخم مرغ

در مطلب زیر طرز تهیه تخم مرغ آب پز حرفه‌ای را همراه با زمان لازم برای آبپز کردن آن با شما درمیان می‌گذاریم.

عمرا اگر این روش پخت تخم مرغ را بلد باشید | سریعترین راه پخت تخم مرغ

برای داشتن یک شام فوری یا حتی یک صبحانه عالی، گاهی فقط به یک اجاق‌گاز، یک قابلمه و یک عدد تخم‌مرغ نیاز دارید. اما واقعیت این است که حتی عاشقان این غذای حاضری هم همیشه آن را با کیفیت دلخواهشان درست نمی‌کنند و درست در لحظه‌ای که پوست تخم‌مرغ را جدا می‌کنند، می‌فهمند که هنوز هیچ چیز برای چیدن یک سفره ساده، اما دوست داشتنی آماده نیست. در این مطلب ما به فکر همان افراد هستیم. کسانی که یک زرده‌ی آبدار و یک سفیده سفت شده را گاهی با هیچ غذای دیگری عوض نمی‌کنند. در این مطلب طرز تهیه تخم مرغ آب پز حرفه‌ای را همراه با زمان لازم برای آبپز کردن آن با شما درمیان می‌گذاریم.

سراغ روش‌های عجیب نروید

پختن تخم مرغ ایده‌آل گرچه ساده به نظر می‌رسد، اما فوت و فن‌هایی هم دارد. برای مثال باید بدانید که اگر تخم مرغ آبپز شما به اندازه کافی پخته شده باشد، در اطراف زرده تخم مرغ آب پز ایده‌آل حلقه سبزی را مشاهده نمی‌کنید، بلکه زرده این تخم مرغ حالت کرمی دارد.

آدم‌های مختلف، روش‌های متفاوتی را برای پخت تخم مرغ آب پز امتحان می‌کنند. بعضی‌ها می‌گویند وقتی آبی که تخم مرغ را در آن قرار داده‌اید جوش آمد، آن را از روی اجاق بردارید و برای ۱۵ دقیقه کنار بگذارید و بعضی دیگر می‌گویند برای پخت ایده‌آل آن، می‌توانید به مدت ۳۰ دقیقه تخم‌مرغ را در فر قرار دهید. اما از آنجا که تخم‌مرغ آب پز یک غذای فوری است، طبیعی است که همه آدم‌ها حاضر به صرف چنین زمانی نیستند و ترجیح می‌دهند زود بشقاب غذایشان را روی میز بگذارند.

در بعضی از دستور‌ها هم گفته شده که می‌توان تخم‌مرغ را برای آبپز شدن، به مدت پنج دقیقه در زودپز برقی قرار داد. اما واقعیت این است که برای پختن یک تخم‌مرغ آبپز ساده، نیازی به این همه مقدمه چینی و بیرون آوردن وسایل برقی از کابینت وجود ندارد.

به شیوه سرآشپز‌ها عمل کنید

تخم مرغ‌هایی که از یخچال بیرون آورده‌اید را در یک قابلمه قرار دهید و به اندازه‌ای رویشان آب سرد بریزید که آب تا دو سانتی‌متر بالاتر از تخم‌مرغ‌ها بیاید. در قابلمه را بگذارید و آن را روی شعله‌ای با حرارت بالا قرار دهید. وقتی که آب به جوش آمد، تایمر را روشن کنید و برای پختن یک تخم‌مرغ آب پز سفت و خوشمزه، قابلمه را بین شش تا هفت دقیقه روی حرارت متوسط قرار دهید.

چقدر وقت بگذارم کافی است؟

برای داشتن تخم‌مرغ عسلی، قابلمه را بعد از به جوش آمدن آب برای چهار تا پنج دقیقه روی حرارت متوسط قرار دهید.

بعد از گذشت پنج دقیقه سفیده تخم مرغ تقریبا می‌پزد، اما زرده آن نرم می‌ماند.

تخم مرغ شما حتی بعد از شش دقیقه پختن هم تا اندازه‌ای نرم می‌ماند.

بعد از گذشت هفت دقیقه، سفیده تخم مرغ کاملا سفت می‌شود، اما زرده حالت کرمی‌اش را از دست نمی‌دهد.

با گذشت هشت دقیقه، زرده شروع به سفت شدن می‌کند.

بعد از گذشت ۹ دقیقه، زرده و سفیده تخم‌مرغ شما کاملا سفت می‌شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied