شمانیوز
شما نیوز

کرگدن سوماترایی

اتفاق نادر با یک کرگدن سوماترایی رخ داد + فیلم

اتفاق نادر با یک کرگدن سوماترایی رخ داد؛ فیلم زییر را ببینید.

اتفاق نادر با یک کرگدن سوماترایی رخ داد + فیلم

به گزارش شمانیوز، یک کرگدن سوماترایی بدنیا آمد. اتفاق نادر با یک کرگدن سوماترایی رخ داد. یک کرگدن سوماترا با موفقیت در جزیره سوماترا به دنیا آمده است. تولد نادری که به تلاش‌های حفاظتی برای کرگدن سوماترایی در معرض خطر انقراض کمک می‌کند. این کرگدن سومین بچه یک کرگدن ۲۳ ساله به نام راتو و چهارمین کرگدن سوماترایی است که در پارک ملی وی کامباس متولد شده است. صندوق جهانی طبیعت تخمین می‌زند که کمتر از ۸۰ کرگدن سوماترا در جهان باقی مانده است که عمدتاً در جزایر سوماترا و بورنئو اندونزی هستند.

اتفاق نادر با یک کرگدن سوماترایی رخ داد 

صندوق جهانی طبیعت تخمین می‌زند که کمتر از ۸۰ کرگدن سوماترا در جهان باقی مانده است که عمدتاً در جزایر سوماترا و بورنئو اندونزی هستند.

سیتی نوربایا، وزیر محیط زیست و جنگل‌داری اعلام کرد که گوساله ماده سالم است و مادرش راتو از او مراقبت می‌کند، او نیز پس از زایمان حالش خوب است. این چهارمین گوساله‌ای است که در برنامه اصلاح نژاد حفاظتی اندونزی متولد شده و تعداد کرگدن‌ها به ۹ عدد افزایش یافته است.

وی گفت: این خبر مطمئناً خبر خوشحال کننده‌ای است، نه تنها برای مردم اندونزی بلکه برای جهان. من از کسانی که در تولد این کرگدن سوماترایی نقش داشتند قدردانی می‌کنم. امیدوارم در آینده بتوانیم اخبار خوشحال کننده‌ای از تولد کرگدن‌های سوماترا و سایر حیوانات محافظت شده دریافت کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied