شمانیوز
شما نیوز

پرسپولیس|حواشی پرسپولیس

تصمیم قاطع درویش در مورد گل محمدی | تکلیف گل محمدی چه می شود ؟

مشکلات پرسپولیس و ماجرای دلخوری گل محمدی از درویش باعث شده است ذهنیت عجیبی در باشگاه پرسپولیس به وجود بیاید که یکی از اعضای هیات‌مدیره این باشگاه سخت به دنبال جانشینی درویش است.

تصمیم قاطع درویش در مورد گل محمدی | تکلیف گل محمدی چه می شود ؟

به گزارشز شمانیوز :این ذهنیت در باشگاه پرسپولیس به وجود آمده که یکی از اعضای هیات‌مدیره این باشگاه سخت به دنبال جانشینی درویش است و یحیی هم در واقع به‌خاطر حمایت از او به دنبال تخریب مدیرعامل باشگاهش است.

پرسپولیس در ششمین بازی خود در لیگ برتر موفق شد با سه گل پیکان را از پیش رو بردارد تا با روحیه خوبی خود را آماده بازی با استقلال تاجیکستان در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کند. درحال حاضر دغدغه اصلی یحیی گل‌محمدی سه بازیکن مصدوم این تیم هستند. امید عالیشاه، وحید امیری و میلاد سرلک هر سه با مصدومیت همسترینگ مواجه هستند که کادر پزشکی سرخپوشان هنوز مجوز حضور آنها را در تمرینات گروهی صادر نکرده است. البته غیبت امیری در بازی روز سه‌شنبه سرخپوشان قطعی است اما عالیشاه و سرلک شرایط بهتری دارند و قرار است وضعیت آنها فردا مورد بررسی قرار گیرد. شاگردان یحیی روز گذشته را به ریکاوری پرداختند و از فردا تمرینات تاکتیکی خود را برای سومین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا آغاز خواهند کرد.

یحیی گل محمدی
کنایه‌های تمام‌نشدنی گل‌محمدی به درویش


سرمربی پرسپولیس بعد از جنجالی که هفته گذشته به پا کرد باز هم در نشست خبری بعد از بازی تیمش با پیکان مصاحبه تندی را انجام داد. او در بخشی از حرف‌هایش عملکرد درویش را زیر سوال برده و مدعی شد در پرسپولیس همه وظایف‌شان را خوب انجام می‌دهند اما مدیریت عملکرد ضعیفی داشته است. یحیی درحالی این صحبت‌ها را مطرح کرد که بعد از نوتیس‌های پی‌درپی ارسالی‌اش برای باشگاه پرسپولیس حاضر به ملاقات با رضا درویش نشد و چند بار دعوت او را نیز رد کرد. در واقع او دعوایش را با مدیریت باشگاه پرسپولیس علنی‌تر از همیشه کرده و این‌طور برداشت می‌شود که شاید انتظار برکناری او را دارد. در هر صورت درویش فعلا در مقابل صحبت‌های یحیی ترجیح داده سکوت اختیار کند و حداقل در رسانه‌ها جواب او را ندهد.

 

یحیی در جریان اتفاقات هیات‌مدیره


هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس در چند روز اخیر حداقل سه جلسه مهم داشته که یحیی گل‌محمدی به همه این جلسات دعوت شده اما در آن شرکت نکرده است. اگرچه یحیی در هیچ یک از این جلسات نبوده اما به‌طور کامل از آنچه در این جلسات گذشته خبر دارد. یکی دو عضو هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس هستند که از قبل رابطه خیلی خوبی با یحیی داشته‌اند و به همین خاطر او را درمورد مسائل مطرح‌شده در جلسات هیات‌مدیره قرار می‌دهند. حتی این ذهنیت در باشگاه پرسپولیس به وجود آمده که یکی از اعضای هیات‌مدیره این باشگاه سخت به دنبال جانشینی درویش است و یحیی هم در واقع به‌خاطر حمایت از او به دنبال تخریب مدیرعامل باشگاهش است. ناگفته نماند که این عضو هیات‌مدیره پیش از این سابقه مدیریت باشگاهی را که یحیی سرمربی‌اش بوده را نیز دارد و چند وقتی هم است که سکوت اختیار کرده و مصاحبه‌ای نمی‌کند.

 

مشکلات مالی مهم‌تر از تمدید قرارداد سرمربی


باشگاه پرسپولیس درحال حاضر با مشکلات مالی زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند و مدیریت این باشگاه سخت به دنبال منابعی است تا بتواند به تیمش پول تزریق کند. درحال حاضر جدا از اینکه اعضای تیم پرسپولیس آپشن‌های قرارداد فصل پیش خود را دریافت نکرده‌اند، بازیکنان و مربیان تیم‌های پایه این باشگاه 50 درصد از قرارداد فصل قبل خود را طلبکارند و کارمندان باشگاه نیز حقوق عقب‌افتاده دارند. در همین راستا درویش امیدوار است که این هفته بتواند مجوز برداشت پول از سپرده باشگاه را از هیات‌مدیره بگیرد و حداقل 50 درصد آپشن‌های قرارداد اعضای تیمش را بپردازد. با توجه به مسائل مطرح‌شده، درویش حل مشکلات مالی تیمش و برنامه‌های اقتصادی را در اولویت‌های کاری‌اش قرار داده و حداقل تا نیم‌فصل اقدامی درمورد تمدید قرارداد یحیی گل‌محمدی نخواهد کرد. در این مورد رئیس هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس و یکی دو عضو دیگر سخت در تلاشند تا تمدید قرارداد با یحیی را جلسات خود مصوب کرده و از مدیرعامل بخواهند درمورد آن اقدام کند. موضوعی که بدون شک در آینده‌ای نزدیک حسابی خبرساز خواهد شد.

 
دعوت دوباره از یحیی


هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس قرار است تا 48 ساعت آینده نشست دیگری را برگزار کند و از این رو از یحیی گل‌محمدی باز هم دعوت شده در این نشست حضور یابد. یحیی دلیل غیبت در جلسه روز چهارشنبه هیات‌مدیره را سفر به قزوین عنوان کرد و باید دید این بار او حاضر به شرکت در این جلسه خواهد شد یا نه. ناگفته نماند رضا درویش در جلسه هیات‌مدیره اخیر باشگاهش اعلام کرده تا زمانی که خود یحیی حاضر به شرکت در جلسه نباشد او اقدامی درمورد نوتیس‌ها و نامه فسخ قرارداد این مربی انجام نخواهد داد. مساله‌ای که یحیی بعد از بازی با پیکان باز هم به آن اشاره کرد و گلایه داشت که چرا باشگاهش هیچ واکنشی به این قضیه از خود نشان نداده است.

حمایت از تیم رقیب


خوزه مورایس در مصاحبه اخیرش با یکی از رسانه‌های پرتغالی عنوان کرد که وقتش رسیده به پرتغال برگشته و در کشور خودش سرمربیگری کند. این اظهارنظر او در رسانه‌های داخلی بازتاب زیادی داشت و این برداشت شده که مورایس آخرین فصل مربیگری خود در سپاهان را سپری می‌کند. اگرچه پیش از این اشاره داشتیم که او از اتفاقاتی که در این فصل پیرامون تیمش در مسابقات داخلی و آسیایی رخ داد حسابی شوکه است و این مساله احتمالا در آینده کاری او در باشگاه اصفهانی بی‌تاثیر نخواهد بود. اما تقریبا 24 ساعت بعد از صحبت‌های مورایس در مورد آینده کاری‌اش، یحیی در نشست خبری خود درمورد باشگاه سپاهان صحبت‌های جالبی را انجام داد. او غیرمستقیم جریمه باشگاه سپاهان به‌خاطر هزینه‌هایی که برای جذب بازیکن داشته را منطقی ندانست و مدعی شد باشگاهی که می‌تواند هزینه کند چرا باید با یک‌سری قوانین اشتباه با محدودیت همراه باشد و اتفاقا چنین باشگاهی باید مورد حمایت قرار بگیرد تا بتواند قهرمان آسیا شود. در هر صورت می‌توان این برداشت را از صحبت‌های یحیی کرد که او بعد از صحبت‌های مورایس، به سمت تیم اصفهانی غش کرده است. ناگفته نماند که یحیی تقریبا دو فصل پیش نیز مذاکراتی را با باشگاه سپاهان برای رفتن به این تیم داشت که درنهایت صدری قرارداد او را برای دو فصل دیگر تمدید کرد. در اینکه یحیی همیشه دوست دارد در فضایی آرام و تیمی متمول کار کند شکی وجود ندارد.

 
پاداش در پرسپولیس کلا ممنوع شد

 

باشگاه پرسپولیس فصل گذشته بابت هر برد به اعضای تیمش 25 میلیون تومان پاداش می‌داد. البته این رقم برای نفرات ذخیره کمتر بود. این پاداش‌ها درحال حاضر دردسرساز شده و سازمان بازرسی خواستار کم شدن آن از آپشن‌های قراردادی فصل قبل سرخپوشان شده است. موضوعی که البته درویش در تلاش است آن را حل کند اما برای ادامه فصل باشگاه پرسپولیس تحت هیچ شرایطی دیگر به اعضای تیمش پاداش نخواهد داد چراکه سازمان بازرسی آن را ممنوع کرده است. در واقع این باشگاه فقط اجازه دارد براساس آنچه در قرارداد سرخپوشان لحاظ شده به آنها پرداختی داشته باشد. مساله‌ای که اصلا به مذاق یحیی و شاگردانش خوش نیامده و آنها از این موضع حسابی شاکی‌اند. در این میان سرخپوشان مدیریت باشگاه را مقصر می‌دانند درحالی‌که او در واقع اجازه چنین کاری را ندارد. فصل پیش سرخپوشان بیش از هر فصل دیگری جدا از قراردادهایشان آپشن دریافت کردند و شاید این مساله حسابی به آن مزه کرده است. در هر صورت یحیی و

شاگردانش اگر پاداش می‌خواهند باید افتخارات فصل پیش را تکرار کنند تا بلکه آپشن‌های قراردادشان فعال شود.

منبع : همشهری

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied