شمانیوز
شما نیوز

تهیه ترشی لیته

طرز تهیه ترشی لیته مخلوط یک روزه

ترشی لیته یکی از انواع ترشی های خوشمزه و قدیمی ایرانی است که با مواد متنوعی درست می شود.

طرز تهیه ترشی لیته مخلوط یک روزه

به گزارش شمانیوز؛ برای تهیه  ترشی لیته مخلوط و خوشمزه  ابتدا کلاهک بادمجان ها را جدا کرده، سپس آنها را پوست می گیریم. در ادامه هویج را پوست می گیریم و به خوبی می شوییم، سپس به صورت ریز خرد می کنیم.

مواد لازم ترشی لیته
بادمجان ۲ کیلوگرم
هویج ۷ عدد
فلفل دلمه ای ۱ عدد
سرکه ۱٫۵ لیتر
نمک ۱ قاشق غذاخوری
گلپر ۱ قاشق مرباخوری
ادویه ترشی ۱ قاشق مرباخوری
پودر تخم گشنیز ۱ قاشق مرباخوری
زردچوبه ۱ قاشق سوپخوری
سیر ۲ بوته
فلفل تند ۴ عدد
ترخون خشک ۱ قاشق مرباخوری
مرزه خشک ۱ قاشق مرباخوری
نعناع خشک ½ قاشق مرباخوری

در این مرحله بادمجان را هم به صورت ریز خرد می کنیم و به همراه هویج داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه فلفل سبز و فلفل دلمه ای را تمیز کرده، سپس به صورت ریز خرد کرده و به قابلمه اضافه می کنیم.

حالا بوته های سیر را باز می کنیم، و حبه های سیر را به صورت ریز خرد می کنیم، سپس به قابلمه حاوی مواد اضافه می کنیم. در صورت تمایل برای اینکه مواد کاملا یکدست شوند، می توانیم آنها را با هم چرخ کنیم.

در این مرحله قابلمه حاوی مواد را روی حرارت ملایم قرار داده و اجازه می دهیم مواد آب بیندازند. در ادامه نمک، گلپر، ادویه ترشی، پودر تخم گشنیز، زردچوبه، ترخون خشک، مرزه خشک، نعناع خشک را اضافه می کنیم.

پس از اینکه مواد را به خوبی زیرو رو کردیم، سرکه را به قابلمه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم آب درون قابلمه کشیده شود. توجه داشته باشید که در حین پخت، مواد را باید هر چند لحظه یک بار زیر و رو کنیم.

در این مرحله پس از اینکه آب درون قابلمه کشیده شد، آنرا از روی حرارت کنار می گذاریم و اجازه می دهیم با دمای محیط هماهنگ شود، سپس ترشی را درون ظرف های شیشه ای درب دار می ریزیم و در یخچال قرار می دهیم.

در صورت تمایل اگر دوست داشته باشیم ترشی تند و تیز تر باشد، می توانیم مقداری سرکه درون شیشه ها بریزیم. توجه داشته باشید که چون مواد ترشی پخته اند، می توانیم آنرا پس از یک روز مصرف کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied