شمانیوز
شما نیوز

آلودگی هوا

هوای پایتخت به خطرناک‌ترین حد خود رسید | بیماران قلبی مراقب باشند

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای تهران هم اکنون با عدد ۱۶۱ در وضعیت قرمز (ناسالم برای تمامی گروه ها) قرار دارد. براساس این گزارش توصیه می‌شود، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

هوای پایتخت به خطرناک‌ترین حد خود رسید  | بیماران قلبی مراقب باشند

به گزارش شما نیوز؛ بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای تهران هم اکنون با عدد ۱۶۱ در وضعیت قرمز (ناسالم برای تمامی گروه ها) قرار دارد. براساس این گزارش توصیه می‌شود، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

 فارس: میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (22آبان‌ 1402) در شرایط ناسالم برای تمامی گروه ها قرار دارد. 

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای تهران هم اکنون با عدد ۱۶۱ در وضعیت قرمز( ناسالم برای تمامی گروه ها) قرار دارد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته نیز با میانگین ۱۱۲ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. همچنین هوای تهران طی ۵ روز گذشته، پشت سر هم در وضعیت «نارنجی» بود.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

براساس این گزارش توصیه می شود، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی