شمانیوز
شما نیوز

گل برگ بیدی | شرایط نگه داری گل برگ بیدی

شرایط نگه داری گل برگ بیدی چیست ؟ | راز های شاداب ماندن گل برگ بیدی

اگر شماهم یک گلدان گل برگ بیدی دارید و می خواهید همیشه شاداب و سرحال باشد تاپایان مقاله همره ما باشید.

شرایط نگه داری گل برگ بیدی چیست ؟ | راز های شاداب ماندن گل برگ بیدی

به گزارش شمانیوز: یکی از گیاهان آپارتمانی ، گل برگ بیدی است. گل برگ بیدی یکی از گل های پرطرفدار است. گل برگ بیدی جز زیبارین گل ها به حساب می آید. گل برگی بیدی برای اینکه شاداب باشد نیاز به شرایط نگه داری خاص خودش را دارد. در ادامه به شرایط نگه داری این گل زیبا پرداخته ایم. 

 

شرایط نگهداری گل برگ بیدی، آبیاری

اگر خاک گیاه را مرطوب ( و نه غرقاب ) نگه دارید، بدون شک برگ بیدی رشد سالمی خواهد داشت. در فصل تابستان هفته‌ای یک بار گیاه را آبیاری کنید و با رسیدن زمستان، این میزان را به تقریبا ماهی یکبار کاهش دهید.
غرقاب شدن ریشه برگ بیدی باعث از بین رفتن گیاه می‌شود. پس تنها هنگامی به آن آب بدهید که خاک کاملا خشک شده باشد. مطمئن شوید که گیاه بیش از حد آبیاری نشود.
بهتر است در فصل گرم دو یا سه بار در هفته آبیاری شود.

 

شرایط نگهداری گل برگ بیدی، نور

بهترین رشد برگ بیدی در مکان پرنور، اما با نور غیرمستقیم خورشید رخ می‌دهد. در صورت عدم دریافت نور کافی خورشید، طرح‌های زیبای سطح برگ آن در مرور زمان کمرنگ شده و ناپدید می‌شوند. البته مواظب باشید، چون نور زیادی هم سبب سوختن برگ‌های او می‌شود.
پس مکان ایده آل برگ بیدی ، مکان‌های آفتابی است. اما در کل، برگ بیدی با مقدار کمی نور مستقیم خورشید و مقدار زیادی نور غیرمستقیم هم رشد می‌کند.

گل برگ بیدی

شرایط نگهداری گل برگ بیدی، دما و رطوبت

همه انواع مختلف برگ بیدی، بازه دمایی 18 الی 23 درجه سانتی گراد را برای زندگی ترجیح می‌دهند. اما می‌توانند در دمای بالاتر (هوای گرم‌تر) هم رشد خوبی داشته باشند.
اگر دما به کمتر از 10 درجه سانتی گراد برسد، احتمال دارد رنگ برگها تغییر کرده و یا آسیب ببینند.

برگ بیدی به میزان رطوبت هوا حساس نیست. حتی می تواند در بی آبی هم دوام بیاورد. اما به شرط اینکه نور کافی به آن بتابد. پس آن را در نزدیکی پنجره قرار دهید. و یا اگر در یک اتاق جنوبی هستید، آن را فقط کمی از پنجره دور کنید. ( تا از تابش مستقیم افتاب آسیب نبیند)

 

شرایط نگهداری گل برگ بیدی،خاک

برگ بیدی می‌تواند به خوبی در خاک مخصوص گیاهان تزئینی رشد کند، به شرط اینکه بیش از حد آبیاری نشود. ایده‌آل ترین حالت برای خاک مناسب برگ بیدی، ترکیب کردن کمی شن و ماسه با خاک گلدان معمولی است.

 

شرایط نگهداری گل برگ بیدی،کوددهی

این گیاه خیلی به کوددهی نیاز ندارد. اگر خاکی غنی برای کاشتن آن انتخاب کنید، نیازی نیست نگران کود دادن به برگ بیدی باشید.
اما برای تقویت بیشتر گیاه، می‌توانید هر دو ماه یکبار از کود محلول در آب استفاده کنید. این کود را به اندازه نصف قدرت آن رقیق کنید و به گیاه بدهید. کوددهی افراطی می‌تواند سبب از بین رفتن طرح‌های ظریف سطح برگها شود.
هرگز کود را به خاک خشک اضافه نکنید و حتما قبل از کوددهی کمی خاک را آبیاری کنید؛ به خصوص اگر از کود جامد استفاده می‌کنید.

 

شرایط نگهداری گل برگ بیدی،هرس کردن

برگ بیدی گیاهی با رشد سریع و متداوم است، به طوری که می‌تواند در مدتی کوتاه به گیاهی کاملا بد قیافه، ضعیف و علف مانند تبدیل شود. بریدن ساقه‌ها از محل رشد، ظاهر نامرتب گیاه را ازبین برده و به پر شاخ و برگ‌تر شدن گیاه کمک می‌کند. حداقل 25 درصد ساقه‌ها را مرتبا هرس کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied