شمانیوز
شما نیوز

طرح‌های توسعه‌ای صنایع شیمیایی ایران و روند پیشرفت آنها قابل تقدیر است

طرح‌های توسعه‌ای صنایع شیمیایی ایران و روند پیشرفت آنها قابل تقدیر است

رئیس هیات‌مدیره هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با اشاره به تنوع طرح‌های توسعه‌ای این هلدینگ و نقش آنها در رشد تولید و توسعه صنعتی کشور گفت: تنوع پروژه‌های توسعه‌ای این هلدینگ، سرعت پیشرفت آنها و اقدامات انجام شده بسیار ارزشمند و قابل‌تقدیر است؛ بنابراین باید از همه مدیران، کارشناسان و کارگران هلدینگ تشکر کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران ؛ سیدجواد احمدی در حاشیه بازدید اعضاء هیات‌مدیره از پروژه‌های توسعه‌ای این هلدینگ با تاکید بر اهمیت و سرعت پیشرفت این پروژه‌ها، اظهار کرد: شرکت صنایع شیمیایی ایران از لحاظ مختلف نظیر توانمندی فنی و محصولات تولیدی آن در کشور بی همتا است. این محصولات ماده اولیه و اصلی تولید مواد شوینده است که نقش آن در افزایش سطح بهداشت و حفظ سلامت مردم قابل انکار نیست.

وی در ادامه افزود: پروژه‌هایی که در این شرکت تعریف شده و با سرعت در حال پیشرفت است؛ نقش مهمی در رشد تولید، افزایش ظرفیت کارخانجات پایین‌دستی، صادرات و ارزآوری برای کشور دارد. احمدی همچنین خاطرنشان کرد: پروژه LAB2 صنایع شیمیایی ایران ظرفیت تولید این ماده را دو برابر و نرمال پارافین مازاد شرکت را به محصولی با ارزش‌افزوده بالاتر تبدیل می‌کند.

از طرف دیگر پروژه دتال هم با نگاه تخصصی به رفع نیازهای داخلی، توسعه صادرات و ارزآوری تعریف شده و کشورهای منطقه‌ای و اروپایی را به عنوان مقاصد صادراتی هدف گرفته است. بنابراین می‌توان گفت طرح‌های توسعه‌ای این شرکت در رشد صنعتی و صادراتی کشور قطعا موثر خواهد بود.

رئیس هیات‌مدیره هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران تصریح کرد: از سوی دیگر اگر بخواهیم نگاه آینده‌نگرانه داشته باشیم؛ باید به صورت پیوسته نوآوری و تحقیق‌وتوسعه را با محوریت بومی‌سازی دانش‌ فنی تولید محصولات جدید مدنظر قرار دهیم. در همین راستا در دوره مدیریت فعلی شرکت، مکانی در شهرک علمی‌وتحقیقاتی اصفهان به عنوان قطب فناوری و نوآوری استان به هلدینگ صنایع شیمیایی ایران اختصاص پیدا کرده که در تحقق اهداف یاد شده بسیار موثر است.

این شرکت اکنون برای راه‌اندازی مرکز نوآوری و فناوری تخصصی در زمینه صنایع شیمیایی کشور برنامه‌ریزی می‌کند. احمدی خاطرنشان کرد: تنوع پروژه‌های توسعه‌ای یاد شده، سرعت پیشرفت آنها و اقدامات انجام شده، بسیار ارزشمند و قابل‌تقدیر است؛ بنابراین باید از همه مدیران، کارشناسان و کارگران این هلدینگ تشکر کرد.

گفتنی است هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران از بزرگترین تولیدکنندگان آلکیل‌ بنزن خطی، آلکیلات سنگین و نرمال پارافین در منطقه خاورمیانه است که با در اختیار داشتن بیش از ۷۰ درصد سهم بازار داخلی آلکیل‌ بنزن خطی، در زمره صادرکنندگان نمونه کشور نیز قرار دارد. استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در بومی‌سازی و تأمین تجهیزات مورد نیاز این شرکت در راستای افزایش تولید و مهار تورم از جمله استراتژی‌های صنعتی این هلدینگ در مسیر توسعه به شمار می‌رود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی