شمانیوز
شما نیوز

وام مسکن | وام مکسن روستایی

وام مسکن | جزییات جدید از وام مسکن روستایی

سیدرضا حمیدی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن خبرهای جدیدی درباره ابلاغ وام مسکن روستایی ارائه داده است.

وام مسکن | جزییات جدید از وام مسکن روستایی

به گزارش شمانیوز :وام مسکن شکل خاصی از وام تضمین شده که در آن هدف وام باید به وام دهنده مشخص شود. وام مسکن به شما کمک می‌کند که زودتر خانه‌دار شوید. وام مسکن انواع مختلفی دارد. در ادام خبرهای جدیدی درباره وام مسکن را میخوانید.

 

زمان ابلاغ وام ۳۵۰ میلیونی مسکن روستایی مشخص شد

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن از ابلاغ وام جدید مسکن روستایی تا چند روز آینده خبر داد و گفت: تضمین‌ مابه‌التفاوت نرخ سود وام را صندوق ملی مسکن صادر می‌کند.

سیدرضا حمیدی درباره وام مسکن 350 میلیون تومانی اظهار کرد: سال گذشته سقف تسهیلات 2 برابر و 200 میلیون تومان شد. از 210 هزار واحد تاکنون 180 هزار فقره منجر به امضای قرارداد با بانک شده است.

وی ادامه داد: امسال پیش‌نویس مصوبه افزایش سقف وام مسکن روستایی به سازمان برنامه و بودجه ارسال شد، در نهایت رقم تسهیلات 350 میلیون تومان برای 350 هزار واحد تعیین شد.

وام مسکن

وی با یادآوری این‌که آبان‌ماه وام مذکور به تصویب هیئت وزیران رسید و به دستگاه‌های اجرایی،‌ بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد، گفت:‌ این تسهیلات با توجه به این‌که یارانه‌دار است باید سازمان برنامه و بودجه مابه‌التفاوت نرخ سود یعنی 18 درصد را برای صندوق ملی مسکن تضمین کند.

وی با بیان این‌که این صندوق نیز تضمین‌های لازم را برای بانک‌های عامل صادر می‌کند، افزود: این روند طی و صورت‌جلسه و مکاتبات انجام شده است. طی چند روز آینده تضمین‌نامه توسط سازمان برنامه صادر می‌شود و متعاقب آن ابلاغ به بانک‌ها و سهمیه توسط بانک مرکزی انجام خواهد شد.

منبع : تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied