شمانیوز
شما نیوز

سهام عدالت | عدم واریز سهام عدالت

سهام عدالت | چرا سود سهام عدالت برای برخی افراد واریز نشده است ؟

سهام عدالت | چرا سود سهام عدالت برای برخی افراد واریز نشده است ؟

امروز 23 آذر مرحله اول سود سهام عدالت واریز شده است. اما برخی افراد برایشان سودسهام عدالت واریز نشده است که در ادامه به علت این موضوع پرداخته ایم.

 به گزارش شمانیوز : سهام عدالت یک نوع یارانه است. سود سهام عدالت از طرف دولت برای مشمولان آن هرساله واریز میشود. امروز پنجشنبه 23 آذر مرحله اول  سود سهام عدالت واریز شداما هنوز برای برخی افراد سود سهام عدالت واریز نشده است. در ادامهعلت عدم واریز سود سهام عدالت را بخوانید. 

 

 

علت واریز نشدن سهام عدالت

 

در این مرحله برای ۴۵ میلیون سهامدار عدالت که شماره شبای معتبر دارند متناسب با دارایی، از ۷۳۶ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان به حساب سهامداران واریز می‌شود.

محمد باغستانی مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه دیروز در این باره گفته بود: هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم مشمولان سهام عدالت سود در این مرحله واریز خواهد شد.

به گفته وی بیش از یک میلیون سهامدار سهام عدالت همچنان با مشکل شماره شبای معتبر روبرو هستند که این افراد می‌توانند با ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان Sejam.ir در فرایند دریافت سود در دوره‌های بعدی قرار گیرند.

باغستانی با بیان اینکه بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار عدالت از سال ۱۳۸۴ فوت کرده‌اند، گفت: وراث این گروه از سهامداران که در طول هفته‌های گذشته به شعب شرکت‌های کارگزاری و یا بانک‌های منتخب مراجعه و اطلاعات خود را در سامانه انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث (میراث) ثبت کرده اند، در این مرحله سود سهام عدالت متوفیان خود را دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اضافه کرد: در صورتی که وراث متوفیان سهام عدالت تا اسفندماه امسال مدارک خود را در سامانه میراث ثبت کنند، می‌توانند سود سنوات سال‌های قبل را دریافت کنند.سه شرکت سود سهام عدالت را واریز نکردند
 

وی با قدردانی از شرکت‌هایی که سود سهام عدالت خود را در موعد مقرر پرداخت کردند، گفت: سه شرکت گروه مپنا، فجر انرژی خلیج فارس و گروه سرمایه گذاری صنعتی ایران سود مشمولان سهام عدالت را به حساب‌های شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز نکردند که امیدواریم این سه شرکت نیز تا اواسط اسفندماه امسال سود این گروه از سهامداران را پرداخت کنند تا بتوانیم کل سود سهامداران عدالت را تا پایان سال به حساب آن‌ها واریز کنیم.

منبع : نبض بازار

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی